Biblioteka jest fajna!

Biblioteka jest fajna i wiedzą o tym wszystkie dzieciaki odwiedzające oddział dla dzieci oraz filie biblioteczne. Do tego grona dołączyła teraz kolejna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Będzinie.
Podczas wizyty w bibliotece dzieci zapoznały się z wypożyczanią dla osób dorosłych oraz czytelnią, dowiedziały się co nazywamy literaturą popularnonaukową i obejrzały prezentowane w bibliotece wystawy. W lubianym przez wszystkie dzieci dziale poznały zasady korzystania z księgozbioru, układ zbiorów na bibliotecznych półkach oraz ofertę kulturalną adresowaną do takich Czytelników jak oni.
Podczas wizyty zostały wykonane także zakładki do książek, po które nieustannie zachęcamy by sięgać, bo " czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała" (Richard Steele).