Zajęcia dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej

"Przymknąwszy oczy, zmarszczywszy brwi,
pan Tygrys w hamaku sobie śpi.
Zobaczyły to zaraz ptaki i chór urządziły taki:
"Panie Tygrysie, panie Tygrysie,
może pan z nami zabawiłby się?"
A Tygrys nic. Ś p i... "

XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w tym roku pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie” odbywający się od 1 do 7 czerwca zainspirował naszą bibliotekarkę z Filii nr 9 do przeprowadzenia zajęć z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Bądź z Nami” i interpretacji wiersza „Pan Tygrys” Ludwika Jerzego Kerna. Pukające, dziobiące, szeleszczące, ćwierkające w wierszu ptaszki w końcu zbudziły tygrysa. Ale co zrobił jak się zbudził – to już niespodzianka. Przy okazji zainscenizowaliśmy „Rzepkę” Jana Brzechwy, która świetnie nadaje się do zajęć nie tylko fonetycznych jak również w przypadku podopiecznych warsztatów ma cel terapeutyczny z wykorzystaniem świadomości ciała i kontaktu z innymi. Działania biblioteki wpisują się z Cel 4 Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 ONZ „Dobra jakość edukacji”