"Muzyka Filmowa" - kolejny temat Klubu Młodego Odkrywcy

"Muzyka to emocje"
Ostatnie przed wakacjami spotkanie Klubu Młodego Odkrywcy dotyczyło muzyki filmowej. Choć rozbrzmiewa ona w tle jest niezwykle ważnym elementem filmu.
Uczestnicy spotkania mieli okazję przekonać się o tym oglądając fragment filmu "Rocky" z podkładem muzycznym oraz bez podkładu.
Dowiedzieli się oni również, kiedy powstał pierwszy film ze ścieżką dźwiękową oraz jak radzono sobie przed jej wynalezieniem.
Wspólnie z bibliotekarką, słuchając utworów muzycznych odgadywali, czy dana melodia jest z filmu romantycznego, smutnego, czy horroru.
Zwieńczeniem zajęć była praca plastyczna przy ścieżce dźwiękowej takich filmów jak: "Harry Potter", "Piraci z Karaibów", "Gwiezdne wojny", czy "E.T.".
Kolorowe kadry narysowane przez dzieci ozdobiły ścianę Oddziału dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki.