Szachowy Będzin – pierwszy tydzień zajęć za nami

Szachowy Będzin – pierwszy tydzień zajęć za nami

Ponad 20 młodych uczestników bierze udział w zajęciach podczas których zdobywają wiedzę o zasadach królewskiej gry w szachy.
Projekt Szachowy Będzin realizowany w MiPBP w Będzinie to cykl zajęć uczących gry w szachy skierowany dla dzieci i młodzieży.
Zajęcia są darmowe i odbywają się dwa razy w tygodniu: wtorek i czwartek w godz.: 17.00 – 19.00 w Klubie „Pod Sową” w budynku głównym MiPBP w Będzinie.
Projekt realizowany jest w ramach będzińskiego Budżetu Obywatelskiego 2024

Dlaczego warto w grać w szachy?
Szachy ostatnimi czasy przeżywają swój renesans. Dzięki uniwersalności tej gry, partię mogą rozgrywać jednocześnie dwie o osoby w różnym wieku. Należą do strategicznych gier planszowych, dlatego wymagają taktycznego myślenia. Głównym powodem, dla którego warto grać w szachy, jest fakt, że trzeba przy nich wykorzystywać strategiczne myślenie. Rozgrywka świetnie rozwija funkcje poznawcze mózgu, które odpowiedzialne są za uwagę, pamięć oraz percepcję. Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka - kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności.
Zatem zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zajęcia do będzińskiej książnicy.