Szkolimy się z myślą o potrzebach naszych Użytkowników

Dziś z okazji Tygodnia Książki w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 (Katowice - Miasto Nauki) odbyły się w Bibliotece Śląskiej w Katowicach warsztaty „Włączenie jako szansa – z dostępnością i projektowaniem dla wszystkich w stronę biblioteki przyszłości” z Gregorem Strutzem, wykładowcą wzornictwa przemysłowego na Uniwersytecie Techniczno - Ekonomicznym w Berlinie.
Nasza koleżanka wraz z innymi bibliotekarzami z terenu województwa śląskiego intensywnie debatowali w temacie inkluzywności biblioteki publicznej, jej przestrzeni, zbiorów i kompetencji pracowników w zestawieniu do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Temat arcyciekawy i bardzo wpisujący się w rozwój współczesnych bibliotek.