Podsumowanie bibliotecznego grudnia w będzińskiej książnicy

Grudzień to czas pachnący piernikami i choinką. Zanim jednak rozmarzymy się o świątecznych prezentach i noworocznym szaleństwie to zobaczmy w formie pigułki grudniowe podsumowania z działalności będzińskiej książnicy. Choć początek grudnia przywitał nas iście zimową aurą, pełną białego puchu to bibliotekarze nie zwolnili tempa i nie dali się porwać białemu szaleństwu - zobaczcie sami:

1. Projekty i akcje ogólnomiejskie:
→️ ️wyzwaniem z listopada jest kontynuacja rozpoczętego projektu przebudowy powierzchni biblioteki w budynku głównym. To są nasze priorytety, tak by móc podnieść standard instytucji i dostosować je do potrzeb czytelników (Projekt "Modernizacja i rozwój biblioteki)
→️ ️kontynuujemy II będzińską zbiórkę makulatury
→️ ️wzięliśmy udział w akcji charytatywnej świąteczna paczka - "Zamień los na podarek", gdzie nasz pracownik - Michał Fiuk - jest koordynatorem akcji w przestrzeni miejskiej
→️ ️w grudniu zwieńczyliśmy ogólnopolską akcję "Przeczytaj 52 książki w 2022 roku", gdzie przedstawiliśmy 52 tytułu ulubionych pozycji literackich dla naszych czytelników
→️ ️wzięliśmy udział w diecezjalnym konkursie Kolęda i Kartka Bożonarodzeniowa, gdzie nasz pracownik - Michał Fiuk - zasiadł w jury konkursowym, oceniając zmagania wokalne młodych uczestników
→️ ️godnym zastępem bibliotekarzy :-) na czele z Panią Dyrektor Moniką Pniakowską - Syską wzięliśmy udział w jarmarku bożonarodzeniowym, który po raz pierwszy zagościł w przestrzeni naszej biblioteki

2. Wydarzenia towarzyszące:
→️ na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czeladzi wzięliśmy udział w osobie Pani Beaty Wardęgi - zastępcy dyrektora MiPBP w Będzinie - w otwarciu nowo zaaranżowanych przestrzeń czeladzkiej biblioteki, które były zwieńczeniem prowadzonych działań modernizacyjnych budynku ️

3. Z wizytą w będzińskiej książnicy:
→️ ️z okazji świąt Bożego Narodzenia będzińscy harcerze przekazali na ręce Pani Moniki Pniakowskiej - Syski - dyrektor będzińskiej książnicy - betlejemskie światło pokoju
→️ ️gościem podczas wykładu dla będzińskich studentów BUTW-u był Adam Sygacz - fotograf, operator kamery, realizator wizji, a od 2019 roku członek załogi statków wycieczkowych floty Mein Schiff jednych z największych statków wycieczkowych na świecie
→️ ️cieszymy się z odwiedzin przyjaciół - Radna Rady Miejskiej Będzina Daria Paterek przekazała książki Martina Widmarka
→️ ️prezent od Posła na Sejm RP Rafała Adamczyka , lektura Alfreda Szklarskiego - "Tomek na Alasce"
→️ ️jak przystało na grudzień do grzecznych dzieci ale również i bibliotekarzy przybył z podarkami św. Mikołaj

️4. Nasza codzienna działalność kulturalno-edukacyjna: prowadziliśmy, jak co miesiąc, spotkania z książką zarówna dla młodszych jak i starszych czytelników w formie:
→️ ️polecanych książek o tematyce świątecznej
→️ ️cyklu zajęć edukacji czytelniczo - medialnej dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 (Filia nr 1 - Ksawera)
→️ ️spotkań z książką dla najmłodszych przedszkolaków z PM nr 11 - Filia nr 9 - Podłosie (Barbórka - Górnik, Dzień Guzika i Dzień Roślin)
→️️ mikołajkowego spotkania czytelniczego w Przedszkolu Miejskim nr 13 (Oddział dla dzieci i młodzieży)
→️ ️Klubu Młodego Odkrywcy - "Być tajniakiem..." (Oddział dla dzieci i młodzieży)
→️️ spotkań w ramach LUBIK-a - Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych - pogadanka o książce Pauli Harrison "Kicia i posążek Złotego Tygrysa" (Oddział dla dzieci i młodzieży)
→️️ a także w formie spotkań z planszówkami "W czarodziejskiej krainie Merlina" (Oddział dla dzieci i młodzieży)
→️️ dla dorosłych, comiesięczne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, który cieszy się coraz większą liczbą uczestników (Filia nr 3 - Dworzec)
→️️ zajęć z zakresu programowania w ramach projektu "Cyfrowi Eksperci" (Filia nr 3 - Dworzec, Filia nr 7 - Zamkowe oraz Oddział dla dzieci i młodzieży)
→️️ zajęcia edukacyjne dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 prowadzone przez bibliotekarza z Filii nr 2 - Warpie

5. ️Udało się pozyskać:
→️ nowości czytelnicze - razem ponad 650 woluminów, które lada moment trafią na biblioteczne półki :-)

Oto krótkie podsumowanie działalności będzińskiej książnicy za miesiąc grudzień 2022 roku. Dziękujemy, że byliście razem z nami!
Do zobaczenia w Nowym 2023 Roku z kolejną dawką pozytywnej energii i zapału do pracy.