Pierwsza wizyta w bibliotece

Pierwsza wizyta w bibliotece 

Przedszkolaki z grupy „Motylki” odwiedziły magiczne dla nich miejsce jakim jest biblioteka. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta wśród książek.
Odwiedziny zaczęły się od krótkiego powitania przez bibliotekarkę Fili nr 2 - Warpie, podczas, którego dowiedziały się czym jest biblioteka i jakie książki można w niej znaleźć.

Przedszkolaki wiedzą jaka jest różnica pomiędzy biblioteka a księgarnią i jak należy dbać o książki Dowiedziały się także, co należy zrobić aby stać się czytelnikiem biblioteki i jakie obowiązują w niej zasady. Pani bibliotekarka pokazała dzieciom, gdzie znajduje znajdują się przeznaczone dla nich regały z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Podczas krótkiego „spaceru” po bibliotece przedszkolaki mogły zobaczyć różne działy książę, a także dowiedzieć się o akcji „Mała książka -wielki człowiek”.
Spotkanie w bibliotece przebiegało pełnej uśmiechów i miłej atmosferze, dziękując za wizytę pani bibliotekarka wręczyła każdemu zakładkę do książki oraz zaprosiła je do odwiedzenia biblioteki indywidualnie z rodzicem. Do zobaczenia w bibliotece!