Pasje & Talenty

Pasje & Talenty - niezwykłe spotkanie z młodymi artystami w będzińskiej książnicy

W poniedziałkowe popołudnie w MiPBP w Będzinie odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji projektu Pasje & Talenty, którego głównymi bohaterami byli uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych im.T. Kantora w Dąbrowie Górniczej. Projekt miał za zadnie ukazać talenty i pasje młodych artystów, które realizują na co dzień ale także te, które krzewią poza szkolnymi wymaganiami, rozwijając dodatkowe umiejętności. Dla jednych to jest śpiew, gra na instrumencie dla innych zaś taniec, czy też rękodzieło. Fantastyczni młodzi ludzie zaprezentowali to co "im w duszy gra".
Mając tak szerokie horyzonty gratulujemy wszystkim uczestnikom projektu pasji i talentów, które to w myśl ponadczasowej przypowieści o talentach, należy rozwijać i dzielić się nimi z drugim człowiekiem. Albowiem każdy z nas ma do dyspozycji narzędzia do tego potrzebne: wiedzę, zdolność do refleksji, miłość.
Nauczycielom, wychowawcom oraz rodzicom życzymy wielu sukcesów na artystycznej ścieżce rozwoju dzieci i młodzieży.
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa plakatów oraz witraży pochodzących ze szkolnej pracowni, która jest dumą dąbrowskiej szkoły "Plastyk" z Dąbrowy Górniczej jako jedyna średnia szkoła plastyczna w Polsce uczy sztuki witrażu.
W podsumowaniu projektu udział wzięły:
Pani Agnieszka Bąk - zastępca Naczelnika Wydziału Oświaty UM w Będzinie, Pani Aldona Kopczyńska - Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Będzinie oraz Pani Monika Pniakowska - Syska - Dyrektor MiPBP w Będzinie. Gościem specjalnym była Pani Mariola Płazak - Ścibich, solistka Opery Śląskiej w Bytomiu.
Wydarzeniu przewodziła Agata Biesiadecka - pedagog z dąbrowskiej kuźni talentów. Dziękujemy i zapraszamy do MiPBP w Będzinie