Metamorfoza dolnego holu oraz oddziału dla dzieci i młodzieży w będzińskiej książnicy!

Metamorfoza dolnego holu oraz oddziału dla dzieci i młodziezy w będzińskiej książnicy!
 
Prezentujemy kolejną serię zdjęć i informacji związanych z modernizacją przestrzeni biblioteki, którymi pragniemy podzielić się z naszymi Czytelnikami 
W I etapie najwięcej zmian nastąpiło w przestrzeni dolnego holu biblioteki i oddziału dla dzieci i młodzieży. W wejściu - a w zasadzie w powstałym przedsionku- został zamontowany książkomat urządzenie samoobsługowe, które działa jak popularne paczkomaty. Wystarczy zamówić książkę przez katalog biblioteczny online i wybrać opcję odbioru w książkomacie, do którego można także zwracać zbiory.

Dzięki przebudowie dolnego holu ddział dla dzieci i młodzieży zyskał dodatkową przestrzeń, która wykorzystywana będzie do prowadzenia zajęć z najmłodszymi Czytelnikami biblioteki, w tym zajęć z elementami bajko i biblioterapii miękka wykładzina, wygodne pufy oraz przyjazny i bezpieczny wystrój pomieszczenia z pewnością zachęci młodych mieszkańców Będzina do korzystania z utworzonego tu stanowiska odsłuchowego, konsoli gier oraz interaktywnej podlogii.
W dolnym holu została wydzielona także przestrzeń relaksu w otoczeniu zieleni - tu zachęcamy do zwrócenia uwagi na sznurkowe osłonki doniczek wykonane przez biblioteczne Szalone Rękodzielniczki - oraz zdjęć prezentujących pierwszą siedzibę biblioteki na rogu ulic Kołłątaja i Małachowskiego oraz aktualny budynek biblioteki głównej na różnych etapach zmian zewnętrznych, jakie dotychczas zaszły w historii instytucji.
W holu dolnym zostały także utworzone 2 stanowiska komputerowe do szybkiego korzystania z Internetu (np. rozkład jazdy, skrzynka pocztawa, repertuar teatru). Zostały wymienione także szklane witryny oddzielające hol dolny od wypożyczalni głównej, dzięki czemu dolns przestrzeń biblioteki jest bezpieczna i zyskała spójny wygląd.