"Growlując w bibliotece"

Po słonecznych wakacjach przyszedł czas na... mrok! A wszystko za sprawą spotkania Klubu Młodego Odkrywcy "Głośniej, głośniej!". Najnowszy temat dotyczył mocnego brzmienia gatunku heavy metal. Ciężka muzyka, mroczne klimaty i długie włosy zagościły w Filii nr 3 Dworzec, gdzie obecnie odbywają się spotkania klubów dziecięcych. Uczestnicy mieli okazję posłuchać takich zespołów jak Metallica, Black Sabbath, Iron Maiden, czy Motörhead. Dowiedzieli się także jakie istnieją rodzaje metalu (a jest ich wiele), czym się charakteryzują i jakie instrumenty najczęściej w nich słychać.

Na koniec skupiliśmy się na wyglądzie fana tego gatunku muzycznego i jego charakterystycznym stylu. Każdy szanujący się fan powinien mieć czarną koszulkę z mrocznym motywem, dlatego też stworzyliśmy swoje własne T-shirty. Trupie czachy, płomienie, gitary - te i wiele innych motywów ozdobiło czarny ubiór. Od dziś każdy uczestnik KMO może uchodzić za znawcę najcięższego brzmienia.