„Bezpieczne wakacje z Kicią Kocią”

„Bezpieczne wakacje z Kicią Kocią”
 
„Bezpieczne wakacje z Kicią Kocią” - To temat zajęć, z którym zapoznała się grupa ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Będzinie. Na zajęciach omówiliśmy książkę Jarosława Górskiego pt. „Jestem bezpieczny”: • Na ulicy • Na podwórku • W lesie.
Wspaniała pozycja, która znakomicie przedstawia znaki drogowe oraz wyjaśnia ich znaczenie. Przedstawia różne zasady bezpieczeństwa, bo jak wiemy wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo, uczy nas poprzez piękne ilustracje a także zawiera interesujące ciekawostki, które warto poznać. Jedna z nich wam zdradzimy: Czy wiesz, że „Pierwsze tramwaje pojawiły się na ulicach miast już ponad 150 lat temu. Były one ciągnięte przez konie a tramwaje elektryczne jeżdżą już od ponad 100 lat”. Kolejną pozycję, którą grupa poznała to Kicia Kocia na plaży, Anity Głowińskiej. Wraz z Kicią Kocią, jej mamą oraz Packiem spędzamy dzień na plaży. Kotki się bawią, a przy okazji uczą. Grupa dowiaduje się, co należy zabrać ze sobą na plażę, i że należy pamiętać o posmarowaniu się kremem z filtrem. Bardzo fajna i sympatyczna opowieść przywołująca wspomnienie lata i wakacji.
Na koniec zajęć grupa pokolorowała obrazek związany z latem i wakacjami. Dzięki rysowaniu pobudzamy swoją wyobraźnię zarówno twórczą, jak i odtwórczą. Poprawiamy swoje funkcje poznawcze i wzmacniamy pamięć oraz koncentrację. Spotkanie miało charakter edukacyjny, który wpisuję się w realizację 4 Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ "Dobra jakość edukacji”.