Podróż do Państwa Środka

W ramach będzińskich półkolonii dwie grupy uczestników ze SP nr 1 i SP nr 10 w Będzinie odwiedziły filię biblioteki na dworcu PKP. Wzięły one udział w warsztatach pt. "Azja dla początkujących - Chiny". Zajęcia zostały przygotowane na podstawie książki "Man Zou. Chiny dla dociekliwych" autorstwa Izabelli Kaluty.

W trakcie spotkania zaprezentowane zostały podstawowe informacje oraz liczne ciekawostki dotyczące Państwa Środka. Głównie rozmawialiśmy o różnicach kulturowych, kulinarnych, edukacyjnych między Polską a Chinami. Uczestnicy obejrzeli kilka krótkich filmików dotyczących tańca uczniów i nauczycieli chińskich, którym rozpoczynają każdy dzień nauki, reklam 3D, hodowli pand, stacji kosmicznej Tiangong oraz życia rodzin mieszkających w wiosce na klifie w Syczuanie. Na zakończenie uczestnicy próbowali swoich sił w kaligrafii. Każdy z nich starał się namalować jeden znak chiński.