przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika

Odkryjemy nasze pasje, nasze miejsca ukochane, bohaterów i przyjaciół w książkach, które nam są dane. To obietnica jaką złożyli w obecności swoich bliskich siedmiolatkowie Pasowani na Czytelnika Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Uroczystość przyjęcia w grono czytelników najmłodszych mieszkańców miasta odbyła się 29 października w będzińskiej książnicy. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu biblioteki. Podkresla rolę czytania, które stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca wiedzę, kształci wrażliwość i inspiruje do zabaway.

W będzińskiej bibliotece Pasowanie na Czytelnika organizowane jest od 29 lat. W ten sposób w grono rycerzy ksiażki zostało przyjętych 2 239 młodych entuzjastów czytania. W tym roku młodzi będzinianie zostali Pasowani na Czytelnika przez Panią Darię Paterek, Wiceprezydenta Miasta Będzina oraz Pana Rafała Adamczyka, pełnomocnika Prezydenta Miasta Będzina. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplomy oraz książkę symbolizującą czytelnicze zainteresowania dzieci. Ksiażki zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Będzina, który uroczystość objął patronatem honorowym.

Podczas tegorocznego święta młodych czytelników gościem specjalnym była także Makaryna, lalka teatralna, przywieziona do biblioteki przez dyrektora i aktorów Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Będzie inspirować dzieci do twórczych i teatralnych zabaw tekstem literackim oraz zapraszać na spektakle do Teatru Dzieci Zagłębia. Młodzi czytelnicy z opowieści aktorki Joanny Rząp dowiedzieli się także jak wygląda praca aktora, co to jest casting i jak przebiega praca nad scenariuszem teatralnym. Zostali zaproszeni do wspólnego odegrania kilku scen z "Brzydkiego kaczątka" Ch. H. Andersena. Wszystko po to by podkreślić wyjatkowść uroczystości i zachęcić dzieci oraz ich rodziców do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z bogatego księgozbioru oraz ciekawej oferty zajęć kulturalno-edukacyjnych przygotownych przez oddział dla dzieci i młodzieży.

pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika pasowanie na czytelnika

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.