przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Akademia Czytania i Mądrego Wychowania

Akademia Czytania i Mądrego Wychowania

Listopadowe zajęcia z cyklu "Czytam, słucham i uczestniczę w kulturze - Akademia Czytania i Mądrego Wychowania" to pełne ciepła i radości opowieści o Kubusiu Puchatku i grupie jego wesołych przyjaciół. O tym, że warto mieć wokół siebie osoby, na które można liczyć, które nas wesprą w potrzebie i z którymi miło można spędzić czas przekonali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie, którzy 4 listopada odwiedzili oddział dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

więcej informacji

dodano: 05-11-2015
Na tropach jesieni

Na tropach jesieni

Podczas kolejnych zajęć literackich zorganizowanych przez oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 poznały Agatkę, bohaterkę książek Marka Przewoźniaka. Przedszkolaki poznały opowieść o sympatycznej dziewczynce, której przytrafiają się stale niezwykłe przygody. Tym razem, Agatka ze swoim psem Frotkiem, wyruszyła na poszukiwanie skarbów jesieni. Agatka oraz jej przygody stały się przedmiotem rozmów przedszkolaków na temat jesieni i skarbów charakterystycznych dla tej pory roku.

więcej informacji

dodano: 02-11-2015
Pozdrowienia ze świata

Pozdrowienia ze świata

28 października w Filii nr 9 będzińskiej biblioteki odbyły się zajęcia edukacyjne oparte o książkę pt. "Mapy" autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Podczas zajęć dzieci z będzińskiego przedszkola nr 11 odwiedziły Hiszpanię i dowiedziały się, jakie niezwykłe potrawy jedzą ich rówieśnicy, jakie ciekawe miejsca oraz zwierzęta można zobaczyć w Hiszpanii, a także, czym charakteryzuje się ten wyjątkowy kraj. W trakcie zajęć każdy młody podróżnik miał okazję stworzyć pocztówkę z Hiszpanii zaadresowaną do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Dzięki sile fantazji dzieci przeżyły egzotyczną podróż nie ruszając się z biblioteki.

więcej informacji

dodano: 02-11-2015
Szkolenie dla księgowych

Szkolenie dla księgowych

Rachunkowość, sprawozdawczość i kontrola finansowa w jednostkach samorządu terytorialnego była przedmiotem szkolenia, jakie odbyło się 29 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.

Organizowane przez Ogólnopolski Instytut Nieruchomości w Katowicach oraz będzińską bibliotekę szkolenie dla księgowych prowadziła Ewa Koszela, Naczelnik Wydziału Kontroli Gospodarki Finansowej RIO w Katowicach.

więcej informacji

dodano: 02-11-2015
Dyskusyjny Klub Książki będzińskiej biblioteki zaprasza

Dyskusyjny Klub Książki będzińskiej biblioteki zaprasza

Będzińska Biblioteka zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 18 listopada o godzinie 17.00. Przedmiotem rozmów będzie książka angielskiego pisarza Kyrila Bonfigliolego pt. "Nie wymachuj mi tym gnatem".

"Nie wymachuj mi tym gnatem" to pełna humoru powieść, która spodoba się zarówno miłośnikom kryminalnych historii, jak i tym, którzy cenią doskonały humor. Akcja powieści rozgrywa się w latach 70-tych minionego wieku w Anglii, potem przenosi się do Teksasu. Charlie Mordecai, główny bohater powieści jest arystokratą i marszandem, w średnim wieku. Charlie lubi sztukę, pieniądze, alkohol i niekoniecznie czyste interesy. Jest cyniczny, amoralny i nieprzewidywalny w działaniu. W jego posiadaniu, znajduje się skradziony obraz F. Goi, w związku z tym, intryga wokół jego osoby gęstnieje.

dodano: 29-10-2015
"Honorowi Obywatele Miasta Będzina 1997-2015"

Dyskusyjny Klub Książki będzińskiej biblioteki zaprasza

"Honorowi Obywatele Miasta Będzina 1997-2015" to broszura, która upowszechnia wiedzę o ważnych dla miasta Będzina osobach. Została wydana w ramach projektu Honorowi Obywatele Miasta Będzina Stowarzyszenia Filary Kultury w Będzinie, który został dofinansowany przez Miasto Będzina z dotacji na realizację zadnia publicznego w zakresie kultury.

Zaprezentowana podczas uroczystości otwarcia wystawy Honorowi Obywatele Miasta Będzina broszura trafi m.in. do będzińskich placówek oświatowych i kulturalnych, gdzie będzie wykorzystana, jako materiał edukacyjny wspierający rozwój zainteresowań młodego pokolenia historią miasta.

Można ją także pobrać w formie elektronicznej Broszura Honorowi Obywatele Miasta Będzina 1997-2015 (format PDF - 12MB)
dostępnej na stronie http://www.biblioteka.bedzin.pl/index.php?m=2&id=1192

dodano: 29-10-2015
Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach

Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach

Kolejny raz podania, legendy i opowieści związane z Będzinem stały się przedmiotem zajęć edukacyjnych dla dzieci organizowanych przez oddział dla dzieci i młodzieży w będzińskiej bibliotece. Tym razem goszczący w książnicy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Będzinie spotkali się z bohaterami legendy o "Diable Borucie i pięknej starościance", których historia zmotywowała dzieci do twórczej pracy w konstruowaniu i zdobieniu własnej wizji będzińskiego zamku.

więcej informacji

dodano: 28-10-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6 7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.