przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Dyskusyjny Klub Książki będzińskiej książnicy zaprasza

Plakat

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaprasza 17 czerwca 2015 roku o godzinie 17.00 na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Na ostatnim przed wakacjami spotkaniu miłośników literatury, czytania i rozmowy dyskusję wywoła debiutancka powieść Zośki Papużanki, nominowana do Paszportu Polityki "Szopka".

"Szopka" to obraz polskiej codzienności, opowieść o dysfunkcjonalnych rodzinach i rozmaitych formach przemocy wobec bliskich przedstawiona z dużą dozą czarnego humoru, z użyciem wyrafinowanych gier językowych i zabawy uznanymi tekstami kultury.

Autorka wydanej w 2012 roku książki, na co dzień uczy w szkole języka polskiego. Pisze także teksty piosenek kabaretowych, jest teatrologiem i mieszka w Krakowie.

dodano: 12-06-2015
Międzynarodowy dzień bez przemocy

Międzynarodowy dzień bez przemocy

10 czerwca w oddziale dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki odbyły się zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11. Zajęcia zorganizowano w ramach obchodów Szkolnego Dnia Bez Przemocy. Rozmawiano o rodzajach, przyczynach i skutkach przemocy, których bazą były fragmenty przeczytanych książek: Jak wytrzymać w szkole Anieli Cholewińskiej - Szkolik oraz Najnowsze przygody Mikołajka.

Podczas zajęć młodzi czytelnicy skoncentrowali się na działaniach zespołowych, zachęcających do wymiany własnych opinii i pomysłów. Efektem wzajemnej pracy były zamki, których konstrukcję stanowiły książki.

więcej informacji

dodano: 11-06-2015
Profesor Jan Świderski Honorowy Obywatel Miasta Będzina

Profesor Jan Świderski Honorowy Obywatel Miasta Będzina

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie uczestniczyli 9 czerwca w zajęciach edukacyjnych poświęconych profesorowi Janowi Świderskiemu, Honorowemu Obywatelowi Miasta Będzina.
więcej informacji

dodano: 10-06-2015
Czytam sobie w bibliotece … w Będzinie

Czytam sobie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie jest jedną z 900 bibliotek, którym udało się zakwalifikować do programu "Czytam sobie w bibliotece".

więcej informacji

dodano: 04-06-2015
Kulturalny Podwieczorek

Kulturalny podwieczorek

W najbliższą sobotę 6 czerwca na wzgórzu zamkowym moc atrakcji dla wszystkich! O godzinie 15.00 odbędzie się spektakl dla najmłodszych pt. "Pan Kuleczka".

Spektakl stworzony na podstawie bardzo popularnej książki autorstwa Wojciecha Widłaka. Bohater książek, tytułowy Pan Kuleczka, to prawdziwy wzór ojca – jest dobry, niezawodny, wszystko wie i potrafi nawet upiec szarlotkę. A przy tym nie podnosi głosu, nie pije piwa i nie ogląda telewizji. Pan Kuleczka zabiera swój dziecięcy zwierzyniec – Kaczkę Katastrofę i Psa Pypcia, na wycieczki, potrafi rozpalić ognisko i zawsze ma w plecaku dwa jabłka na czarną godzinę. W rzeczywistości opisywane przygody Pana Kuleczki to opowieść o ciepłej, mądrej i normalnej rodzinie. Spektakl ten zapewne spodoba się maluchom, ale i rozbawi dorosłych. Opowiastki te są kopalnią prostych życiowych prawd o tym, że "smutek ucieka od przytulania, tak jak ciemność od lampki", a rodzina jest jak zupa jarzynowa. Kaczka Katastrofa kipi energią, pies Pypeć jest raczej typem powolnego myśliciela, a przecież nie mogą bez siebie żyć, zupełnie jak rodzeństwa w naszych domach.

więcej informacji

dodano: 03-06-2015
Cała Polska czyta w bibliotekach

Cała Polska czyta w bibliotekach

Do 6 czerwca trwa XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom organizowany z inicjatywy Fundacji "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom". To wielkie święto czytania, które odbywa się w ponad 3270 miastach i miejscowościach organizowane jest w tym roku pod hasłem "Cała Polska czyta dzieciom".

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczęła 30 maja podczas pierwszej Nocy Bibliotek. Kolejne spotkania, 2 i 3 czerwca zorganizowano z myślą o przedszkolakach z będzińskich przedszkoli. Specjalnie dla nich czytała Krystyna Borkowska, zagłębiowska poetka i autorka bajek dla dzieci oraz sierż. sztab. Piotr Kuśka z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Dzieci wysłuchały m.in. tekstów Wiesława Drabika związanych z policją i pogotowiem ratunkowy, i wzbogaciły swoją wiedzę związaną z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa, o których powinni pamiętać, jako uczestnicy ruchu drogowego. Gościem, który przyjął zaproszenie na spotkanie z młodymi czytelnikami organizowane w ramach XIV Tygodniu Czytania Dzieciom była także smoczyca Klara, maskotka policji w Będzinie.

Honorowy patronat nad XIV Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom objął : Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska, Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski.

więcej informacji

dodano: 03-06-2015
Bąbelkowo

Dzień dziecka

Z okazji Dnia Dziecka będzińska biblioteka zaprosiła dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Będzinie do BĄBELKOWA, krainy dobrej zabawy i uśmiechu.


Dzień dziecka Dzień dziecka Dzień dziecka

więcej informacji

dodano: 01-06-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.