przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Sławomir Koper z czytelnikami będzińskiej książnicy

Sławomir Koper

Sławomir Koper z czytelnikami będzińskiej książnicy

Spotkanie ze Sławomirem Koprem, które odbyło się 9 września w będzińskiej bibliotece okazało się ciekawym i inspirującym wydarzeniem. Autor w swojej wypowiedzi kilkakrotnie podkreślał, że jest popularyzatorem historii. Mówił o swoim warsztacie pisarskim, sposobach pozyskiwania informacji i najbliższych planach. Czytelnikom będzińskiej książnicy zdradził, że pracuje nad nową książką pt. Żony bogów, której tematem będą żony znanych pisarzy, min. Witolda Gombrowicza i Sławomira Mrożka.

więcej informacji

dodano: 11-09-2015
Narodowe Czytanie 2015 - "Lalka" Bolesława Prusa

Narodowe Czytanie

Będzin po raz trzeci weźmie udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, które odbędzie się w sobotę, 5 września 2015 r. od godziny 16.00. Tym razem organizatorzy zapraszają mieszkańców miasta do urokliwego parku, którego dzieje łączą się z historią rodu Mieroszewskich. W scenografii barokowo - klasycystycznego pałacu "Lalkę" Bolesława Prusa czytać będą władze miasta, jego mieszkańcy i zaprzyjaźnieni mecenasi kultury. Przedsięwzięciu towarzyszyć będą inspirowane twórczością autora inscenizacje, prelekcje historyczne, wystawa prezentująca dorobek literacki Prusa, kiermasz książek, występy artystyczne oraz wiele innych atrakcji. Uczestnicy Narodowego Czytania będą mogli także sprawdzić znajomość "Lalki" podczas przygotowanego "Quizu na wesoło".

Atrakcją spotkania będą przechadzające się parkowymi alejami postaci w strojach z epoki pozytywizmu oraz możliwość upamiętnienia kolejnej edycji Narodowego Czytania pieczęcią, przysłaną z Biura Kultury i Dziedzictwa Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Okolicznościowy stempel będzie można złożyć w książkach przyniesionych z prywatnych zbiorów.

Organizatorami Narodowego Czytania w Będzinie jest Urząd Miejski, Muzeum Zagłębia oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego. Zapraszamy serdecznie do wspólnego czytania i słuchania "Lalki" Bolesaława Prusa.

dodano: 05-09-2015
Zakończenie BIBLIOWAKACJI

Zajęcia z dziećmi

W ostatni piątek sierpnia w oddziale dla dzieci i młodzieży oraz filiach będzińskiej biblioteki odbyło się zakończenie wakacyjnego cyklu Klubu Poszukiwaczy Bajek. Były bajki, malowanie kredą oraz zdrowy piknik owocowy.
więcej informacji

dodano: 01-09-2015
KONKURS OFERT NA NAJEM LOKALU

MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE OGŁASZA KONKURS OFERT NA NAJEM LOKALU O POW. 46,10 m2 DLA OSÓB PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ Z PRZEZNACZENIEM NA TEN CEL

więcej informacji lub tel. (32) 267 41 65, pon.-pt. 7.30-15.30
Więcej darmowych e-booków w będzińskiej bibliotece

Plakat Ibuk Libra

Będzińska biblioteka w ubiegłym roku przystąpiła do projektu "Ebooki w bibliotekach publicznych województwa śląskiego" w ramach Śląskiego Konsorcjum IBUK. To projekt, który odpowiada na potrzeby edukacyjne czytelników zapewniający całodobowy dostęp do wiarygodnego źródła wiedzy i specjalistycznych książek.

Realizując projekt biblioteka oferuje użytkownikom bezpłatny dostęp do bazy ponad 2000 publikacji. Duża część elektronicznego księgozbioru to literatura naukowa i popularnonaukowa adresowana do osób uczących się i dokształcających. Poza tym wśród e-książek dostępne są publikacje z zakresu literatury faktu, literatury pięknej, literatury dla dzieci i młodzieży oraz poradniki, słowniki i kompendia wiedzy. Aby skorzystać z e-booków w serwisie libra.ibuk.pl wystarczy być czytelnikiem będzińskiej biblioteki. W ramach drugiej edycji akcji, która w będzińskiej książnicy realizowana jest w ramach programu "CZYTANIE na e-KRANIE", każdy zainteresowany ofertą czytelnik otrzyma indywidualny kod PIN, umożliwiający nieodpłatny i całodobowy dostęp do oferowanych wydawnictw.

Projekt CZYTANIE na e-KRANIE skierowany jest do mieszkańców Będzina i Powiatu Będzińskiego korzystających (lub planujących korzystać) z usług świadczonych przez będzińską książnicę. Jego celem jest kreowanie nowoczesnej przestrzeni, przyjaznej czytelnikom i zapewniającej bieżący dostęp do nowości wydawniczych.

E-publikacje można czytać zarówno korzystając z komputerów biblioteki, jak i w domu, wystarczy dostęp do Internetu. Twórcy IBUK-a nie zapomnieli również o użytkownikach smartfonów, których posiadacze dzięki specjalnej aplikacji mogą korzystać z bazy wszędzie i o każdej porze.

Ibuk Libra to niezastąpiony serwis dla uczniów, studentów i ludzi kochających wiedzę. Czytelnicy mają możliwość zaawansowanej pracy z tekstem: tworzenia własnej e-półki, zaznaczania fragmentów, robienia zakładek, notatek, generowania bibliografii czy wyszukiwania fraz, a także bezpośrednie powiązanie zagadnień oraz treści książek ze słownikami encyklopediami PWN.

Odnośnik do serwisu libra.ibuk.pl

dodano: 24-08-2015
Dyskusje o książkach ze Sławomirem Koprem

Sławomir Koper

9 września gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie będzie Sławomir Koper, historyk, publicysta i autor bestsellerowych książek, w których poprzez anegdoty z życia prywatnego elit i ciekawostki dotyczące danej epoki – przybliża różne okresy historyczne. Aktualnie specjalizuje się w okresie międzywojennym dziejów Polski i historii polskiej obyczajowości XIX stulecia.

Jak dowiadujemy się ze strony autora (http://slawomir-koper.com.pl/index.php/o-autorze) Sławomir Koper w swoich książkach stara się pokazać historię "z ludzką twarzą"; ważne osobistości w dziejach naszego kraju w życiu codziennym, nie unikając drażliwych tematów. Wychodząc z założenia, że życie prywatne, z jego wszystkimi składnikami jest ważną częścią biografii każdego człowieka, porusza tematy z reguły pomijane przez innych badaczy. A polityk czy artysta ukazany "w szlafroku i kapciach" zyskuje tylko na autentyczności. Nic tak, bowiem nie fałszuje obrazu jak tworzenie posągowych postaci, pozbawionych uczuć, wad czy zwykłych ludzkich słabości.

więcej informacji

dodano: 26-08-2015
Aktywny senior

Zajęcia z seniorami

Kolejne wakacyjne zajęcia z gimnastyki i fitnessu dla seniorów odbyły się przed biblioteką. Słońce, szum wiatru, widok na błękitne niebo i kontakt z naturą odprężyło panie i jak same przyznały dostarczyło dodatkowego wigoru.więcej informacji

dodano: 25-08-2015
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  » 

Ilość aktualności w bazie: 249

Archiwum: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.