przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

UWAGA:

Informujemy, że "Spotkanie na szczycie" z alpinistą i himalaistą - PIOTREM PUSTELNIKIEM niestety nie odbędzie się. Przepraszamy.

Dodano: 29 września 2006
ZAWIADAMIAMY !!!

Szkolenie


21 września w MiPBP w Będzinie odbyło się szkolenia z zakresu tworzenia "Kartoteki regionalnej". Adresowane było do pracowników bibliotek samorządowych powiatu będzińskiego. Uczestnicy szkolenia zostali początkowo wprowadzeni w ogólne zagadnienia dotyczące bibliografii regionalnej oraz zapoznani z aktualną literaturą niezbędną do opracowania kartoteki regionalnej. Zasadniczym przedmiotem szkolenia było projektowanie opracowania bibliograficznego, gromadzenie materiałów do bibliografii, sporządzanie opisów, prace redakcyjne oraz opracowanie wydawnicze i typograficzne. Szkolenie prowadzili Instruktorzy z Biblioteki Śląskiej w Katowicach -mgr Bożena Szczykała oraz mgr Lidia Przybylska .


Dodano: 26 września 2006
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie serdecznie zaprasza
na spotkanie autorskie z WŁODZIMIERZEM KŁACZYŃSKIM
- twórcą m. in. głośnej powieści "POPIELEC".
22 wrzesień godz. 17,00
klub "Pod Sową"

Wstęp wolny.


Spotkanie autorskie - plakat

Włodzimierz Kłaczyński - pisarz i lekarz weterynarii w jednym. Urodził się w 1933 w Żywcu. Obecnie związany jest z Mielcem. Autor powieści "Popielec", na podstawie której TVP w latach 80. zrealizowała serial pod tym samym tytułem. Ekranizacja otrzymała w 1985 roku Nagrodę Złotego Ekranu w Chianchiano Terme. Inne książki tego autora to: "Wronie pióra" - tryptyk, "Anioł się roześmiał" powieść, "I pies też człowiek" - dzienniki, "I kot ma duszę" - dzienniki, Jego ostatnie dzieło to licząca ponad 5 tomów i tysiąc stron powieść "Miejsce". Jak sam przyznaje w trakcie spotkań z czytelnikami poświęcił jej 4 lata swego życia. Ten czas był potrzebny autorowi nie tylko na pisanie, ale także na zebranie obszernej dokumentacji i materiałów z okresu wojny i okupacji.


Dodano: 14 września 2006
Wykład dr Aleksandry Namysło


Wykład dr Aleksandrę Namysło

13 września br. w ramach obchodów IV Dni Kultury Żydowskiej MiPBP w Będzinie zorganizowała wykład dot. "Życia codziennego i zagłady Żydów Zagłębia Dąbrowskiego w latach 1939-1945". Wykład został przygotowany przez dr Aleksandrę Namysło z Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Na co dzień dr A. Namysło jest kierownikiem Referatu Naukowego OBEP. Pod jej redakcją ukazała się w 2004 roku (wydana wraz z UM w Będzinie i Muzeum Zagłębia ) pozycja "Zagłada Żydów Zagłębiowskich" będąca pokłosiem sesji naukowej zorganizowanej przez OBEP IPN . Wykład dr Aleksandrę Namysło W trakcie wykładu została zaprezentowana sytuacja gmin żydowskich Zagłębia Dąbrowskiego, które zgodnie z dekretem Hitlera zostały wcielone do rejencji katowickiej powołanej 8 października 1939r. Przybliżona została także kontrowersyjna sylwetka Mojżesza Merina mianowanego przez władze okupacyjne głównym przełożonym Żydów Zagłębia Dąbrowskiego Na spotkanie przybyła licznie (ponad 140 osób) młodzież z będzińskich szkół : II i III Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum nr 1, MZS NR 2 , MZS Nr 3, MZS NR 4 .

Wykład dr Aleksandrę Namysło Wykład dr Aleksandrę Namysło

Dodano: 14 września 2006
W galerii klubu "Pod Sową" jest prezentowana wystawa
T. Motłocha.


T. Motłoch - wystawa

Będzińska biblioteka po wakacyjnej przerwie podjęła ponownie działania promujące i wspierające młodych i utalentowanych. W galerii klubu "Pod Sową" prezentowana jest wystawa malarstwa pt. "Metafizyczne poczucie dziwności istnienia". Autorem wystawy jest mieszkaniec Będzina Tomasz Motłoch. Sztuka była zawsze obecna w jego życiu. Interesuje go poezja, muzyka, film, teatr i malarstwo, które stało się jego pasją. Spędzanie czasu przy sztalugach jest dla niego antidotum na dzisiejsze konsumpcyjne i komercyjne czasy. Efektem tej pasji są powstałe w różnych technikach obrazy, które są próbą złożenia hołdu twórcom takim jak Piotr Potworowski, Zdzisław Beksiński, Stasys i wielu innych. T. Motłoch - wystawa Tomasz Motłoch jest samoukiem. Maluje na każdym tworzywie, choć jego ulubionym materiałem jest drewno. Wiele jego obrazów powstało na drzwiach, półkach, skrzynkach i meblach. "Metafizyczne poczucie dziwności istnienia" jest jego pierwszą wystawą. Prezentowana będzie w bibliotece do 6 października .
Wstęp wolny.


T. Motłoch - wystawa T. Motłoch - wystawa

T. Motłoch - wystawa T. Motłoch - wystawa

Dodano: 14 września 2006
Strona nadal w budowie.

Zgodnie z obietnicą jaką daliśmy Państwu kilka tygodni temu, gdy zmieniła się szata graficzna naszej strony, nadal ją rozbudowujemy. W dniu dzisiejszym dodajemy dwa nowe działy: "Kadra" i "Forum".

W dziale "Kadra" prezentujemy zdjęcia osób aktualnie pracujących w naszej bibliotece.

Aby ułatwić komunikacje Państwa z nami oraz z osobami interesującymi się działalnością naszej biblioteki powstał dział "Forum". Wchodząc na zakładkę "Forum" w pierwszej kolejności należy się zarejestrować (przyciski na samej górze strony w forum). Rejestracja nie powinna sprawić żadnych trudności, jednak prosimy o uważne przeczytanie regulaminu forum.

Serdecznie zapraszamy!


Dodano: 11 września 2006
ZBIERAMY na CAŁKIEM NOWY KOMPUTER i baterie - ojj zbiera nam się:)


Jesteśmy wszędzie nawet w tramwaju

Przypominamy, że na korytarzach Biblioteki można znaleźć regały z ciekawymi książkami. Są to książki w więszości bardzo dobrym stanie, które zostały ofiarowane przez naszych Czytelników. Zachęcamy Państwa do przeglądania oferowanych wydawnictw. Każdą z wybranych pozycji można nabyć za symboliczną złotówkę. Z zebranych środków biblioteka planuje zakup komputera do czytelni.

Pudło z ksiażkami

Regały z książkami są umieszczone na parterze obok schodów, oraz w skrzyni na pierwszym piętrze przy oknach. Przegladając wystawione książki zapewne każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Przykładowy spis książek jakie są dostępne na korytarzu pierwszego piętra Biblioteki znajduje się w dziale " Ksiązki za złotówkę"".


Zużyte baterie

Przypominamy również, że biblioteka uczestniczy w Ogólnopolskiej Akcji Zbierania Baterii, które po zebraniu zostaną bezpiecznie zneutralizowane. Wiaderko na zużyte baterie znajduje się w korytarzu na parterze koło regałów z książkami "za złotówkę"


Serdecznie dziękujemy tym z Państwa, którzy wesprą nasze inicjatywy.


Dodano: 28 sierpień 2006
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4 5  6  7  8  9  10  » 

Ilość aktualności w bazie: 70

Archiwum: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.