SERCE MIASTA BIJE W KULTURZE

SERCE MIASTA BIJE W KULTURZE 

Z dumą i ogromną radością ogłaszamy, że dzisiejszy dzień zapisze się złotymi zgłoskami w 80-letniej historii naszej biblioteki. Podczas XXV Sesji Rady Miejskiej Będzina, nasza instytucja
została uhonorowana Nagrodą Miasta Będzina za całokształt działalności kulturalnej oraz osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury.
Ta nagroda to przede wszystkim hołd dla ogromnej pasji ludzi, którzy na co dzień tworzą tę Bibliotekę. To efekt zaangażowania całego zespołu, który każdego dnia wkłada serce w to, by książka docierała do każdego mieszkańca, a nasze mury tętniły życiem, warsztatami i inspiracją. To sukces nas wszystkich.
Niezwykle budujący jest fakt, że to prestiżowe wyróżnienie odbieraliśmy w gronie przyjaciół. Wierzymy, że będzińskie instytucje to naczynia połączone:
 Nasza Biblioteka – to zbiorowa pamięć spisana w słowach,
→ Muzeum Zagłębia w Będzinie – to nasza tożsamość zaklęta w przedmiotach i historii,
→ Teatr Dormana – to żywe emocje i międzypokoleniowy dialog,
→ Ośrodek Kultury w Będzinie – to centrum lokalnej aktywności.
Serdecznie gratulujemy koleżankom i kolegom z Muzeum, Teatru oraz Ośrodka Kultury. Wspólnie udowadniamy, że kultura jest fundamentem, na którym budujemy silną społeczność Będzina. 
Słowa uznania kierujemy również do naszych młodych Sportowców! Gratulujemy tegorocznych wyróżnień – Wasza wytrwałość jest dla nas wzorem.
Składamy najszczersze podziękowania Panu Prezydentowi Łukasz Komoniewski oraz Radzie Miejskiej za to prestiżowe wyróżnienie. Jesteśmy niezwykle wdzięczni, że nasza codzienna praca, misja upowszechniania czytelnictwa oraz dbałość o kulturę wysoką są dostrzegane i tak wysoko cenione przez władze miasta. To dla nas sygnał, że Biblioteka jest ważnym punktem na mapie Będzina, a inwestycja w kulturę to inwestycja w przyszłość mieszkańców.

Dziękujemy również Wam – nasi Drodzy Czytelnicy – za to, że codziennie dajecie nam powody, by stawać się jeszcze lepszymi. Razem piszemy kolejne rozdziały tej pięknej historii.
Radość jest dziś u nas podwójna.... bo z wielką dumą ogłaszamy, że nasz kolega Michał Fiuk otrzymał taką samą, prestiżową Nagrodę Miasta Będzina w kategorii indywidualnej!  Jest to w pełni zasłużone docenienie jego trudu, talentu i niespożytej energii, którą wnosi w życie kulturalne naszego miasta. Michale – ogromne gratulacje.
Złote zgłoski na 80-lecie Biblioteki – dziękujemy za uznanie i obiecujemy, że to dopiero początek naszych wspólnych, kulturalnych wyzwań.