przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA

pełna miska dla schroniska

20 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyła się akcja PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA. Zbierano karmę, koce i inne akcesoria dla czworonogów ze schroniska dla zwierząt w Sosnowcu. W sumie wolontariuszom Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami "Nadzieja na Dom", które było inicjatorem akcji udało się zebrać 330 kg karmy dla psów i kotów oraz 212 zł. Zebrano także plastikowe nakrętki z butelek, koce, poduszki i inne akcesoria niezbędne w opiece nada zwierzętami.

Podczas akcji nie zabrakło atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych. Był Klaun Malinka i Rycerz Zbyszko, były konkursy plastyczne i literackie oraz występy wokalne młodzieży z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Ośrodka Kultury w Będzinie. Cenna była obecność Jacka Golonki, który wspólnie z najmłodszymi uczestnikami zbiórki wykonywał oryginalne wydzieranki dedykowane zwierzakom. Nie zabrakło spotkań z ludźmi wrażliwymi na potrzeby czworonogów oraz podopiecznymi sosnowieckiego schroniska, którym towarzyszyli wolontariusze Stowarzyszenia Nadzieja na Dom. Zainteresowani mogli dowiedzieć się jak adoptować zwierzaka oraz jak zostać wolontariuszem stowarzyszenia. A dla wszystkich, którym nieobojętny jest los bezbronnych zwierząt czekały upominki niespodzianki.

Inicjatywa PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA została zorganizowana w Będzinie po raz kolejny. Jej koordynatorem był Ireneusz Kwiatek, wolontariusz sosnowieckiego stowarzyszenia Nadzieja na Dom, którego działania wsparli pracownicy będzińskiej książnicy i animatorzy kultury z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, współorganizatorzy akcji oraz partnerzy, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, Klaun "Malinka" i Ośrodek Kultury w Będzinie.

W imieniu czworonogów oraz organizatorów akcji składamy wszystkim PODZIĘKOWANIA za wrażliwość na los bezbronnych zwierząt oraz każdy okazany gest wsparcia i życzliwości.

Pełna miska dla schroniska Pełna miska dla schroniska Pełna miska dla schroniska Pełna miska dla schroniska Pełna miska dla schroniska Pełna miska dla schroniska Pełna miska dla schroniska Pełna miska dla schroniska Pełna miska dla schroniska Pełna miska dla schroniska Pełna miska dla schroniska Pełna miska dla schroniska Pełna miska dla schroniska Pełna miska dla schroniska Pełna miska dla schroniska Pełna miska dla schroniska Pełna miska dla schroniska

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.