przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

WALKA WEWNĘTRZNA: id, ego i superego

monika mańka

"Walka wewnętrzna: id, ego i superego" to otwarta pod koniec czerwca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie wystawa młodej i niezwykle uzdolnionej artystki, MONIKI MAŃKI.

Inspirację do swoich prac malarskich Monika Mańka czerpie z różnych źródeł, min. psychologii, muzyki współczesnej, kosmologii, teologii i obrazów codziennych. Jednym z głównych tematów jej prac są detale, które artystka w makro powiększeniu przenosi na płótno, odkrywając ich piękno, fakturę, wprowadzając tym samym widza w inny wymiar rzeczywistości. Uważa, że prawdziwa siła wyrazu artystycznego leży w umiejętnej syntezie sztuk. Jako absolwentka studiów pierwszego stopnia Edukacji Artystycznej w Cieszynie (specjalizacja Rzeźbiarskie Kreowanie Przestrzeni) zapoznała się z różnorodnymi technikami aranżacji otoczenia. Dlatego też chętnie sięga w swych działaniach artystycznych po instalację malarską, której założeniem jest łączenie różnego rodzaju mediów. W planach ma wiele projektów, które zderzają malarstwo z dźwiękiem, rzeźbą, a nawet ruchem scenicznym czy performance.

Prezentowana w Galerii klubu "Pod Sową" ekspozycja jest drugą wystawą tej artystki. Pierwsza, "Refleksje", była ekspozycją zbiorową ukazującą prace studentów i wykładowców Instytutu Plastyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, której Monika Mańka jest także absolwentką. Obecnie zdobytą wiedzą i warsztatem dzieli się z podopiecznymi Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie, gdzie jest instruktorem malarstwa. Wspólnie ze znajomymi ze Stowarzyszenia Artystów Spectrum, uprawiającymi różne dziedziny sztuki, stara się w myśl zasady, że sztuka tworzenia, to sztuka szczęścia, rozwoju osobistego i poznania siebie podejmować także działania mające edukować, wyzwalać entuzjazm i kształtować wrażliwość na piękno.

Więcej o Monice Mańce, jej twórczości i planach można dowiedzieć się ze strony internetowej artystki (monoart.bedzin.pl), gdzie prezentowane są jej liczne realizacje i poszukiwania, których dokonuje w obrębie malarstwa, rysunku, fotografii, multimediów i filmu krótkometrażowego. Zapraszamy także do obejrzenia wystawy "Walka wewnętrzna: id, ego i superego", która w będzińskiej bibliotece będzie prezentowana do końca lipca w godzinach otwarcia placówki.

Monika mańka Monika mańka Monika mańka Monika mańka Monika mańka Monika mańka Monika mańka

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.