przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Baśniowa Noc z Andersenem

Noc z Andersenem

Calineczka, księżniczka na ziarnku grochu, dzielny ołowiany żołnierz, słowik oraz wiele innych baśniowych postaci gościło w nocy, z 4/5 kwietnia, w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. To za sprawą organizowanej już po raz 12 niepowtarzalnej międzynarodowej "Nocy z Andersenem". Zaproszenie do udziału w tegorocznej zabawie przyjęło prawie 70 dzieci w wieku 7-9 lat, na które czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez bibliotekarzy oraz animatorów kultury z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie. Wszystkie zabawy inspirowane były postacią duńskiego baśniopisarza, Hansa Christiana Andersena, którego twórczość niezmiennie zachęca do odkrywania i doświadczania przyjemności zabawy tekstem literackim. Nie inaczej było w tym roku.

Baśniowe spotkanie z obchodzącym 2 kwietnia urodziny Andersenem zapewnił dzieciom Waldemar Musiał z Teatru Lalki i Aktora "Arena” w Będzinie oraz czytający fragmenty baśni pisarza przyjaciele dzieci i biblioteki: Daria Paterek - Wiceprezydent Miasta Będzina, Zbigniew Jaskiernia - Sekretarz Powiatu Będzińskiego, Ryszard Skowroński - I zastępca Komendanta Powiatowego Policji, Violetta Mikuła - Dyrektor Muzeum Zagłębia w Będzinie, Teresa Waluszczyk - Dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie oraz Teresa Orłowska - prezes STKZD w Będzinie. W spotkaniu uczestniczył także Prezydent Miasta Będzina, który objął honorowy patronat nad wydarzeniem i aktywnie uczestniczył w przygotowanych przez młodych czytelników bajkowych zgadywankach Andersena.

W kolejną, tym razem muzyczną podróż do świata baśni zabrał uczestników zabawy lider grupy The Stage, Wojciech Gruszczyński, ubiegłoroczny finalista muzycznego show "The Voice of Poland". Wiele emocji wywołało pojawienie się Małgorzaty Nowickiej, Wiktorii Mularskiej i Zuzanny Świerk, szpadzistek z klasy sportowej MZS nr 4 w Będzinie, które pod kierunkiem trenera Krzysztofa Wątora przygotowały pokaz swoich niezwykłych umiejętności. Doskonałą zabawą było spotkanie z szalonym naukowcem, profesorem niezwyczajnym, w którego niepowtarzalnym laboratorium obalania baśniowych mitów działy się rzeczy arcyważne tj. badanie twardości grochu, mierzenie Calineczki i eksperymenty z pływającym lodem.

Podczas tegorocznej Nocy z Andersenem nie zabrakło nocnych spacerów po bibliotecznych magazynach, w których do poszukiwania skarbów dopingował dzieci groźny pirat, kolorowego korowodu do drzewka Pana Andersena, na którym zawieszone zostały urodzinowe życzenia dla ulubieńca dziecięcych baśni, pokazu baśniowej mody oraz balu, oczywiście baśniowego.

Będzińską bibliotekę w organizacji tegorocznej „Nocy z Andersenem” wsparli dobroczyńcy i sponsorzy:

 • Urząd Miejski w Będzinie, który przekazał upominki dla dzieci
 • sklep Kaufland w Będzinie
 • "Społem PSS" Będzin
 • Firma BAT PROFI z Będzina
 • oraz Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie, który udostępnił rekwizyty i potrzebne dekoracje.
noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem noc z andersenem

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.