przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

BIBLIOFERIE. Kulturalnie i z pomysłem...

Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin

Internet jest nieocenionym wynalazkiem, narzędziem komunikacji, edukacji i rozrywki. Doskonale o tym wiedzą zarówno dzieci jak i dorośli, a ostatnio także coraz częściej seniorzy, dla których oferta zajęć i warsztatów nauki korzystania z INTERNETU jest stale wzbogacana. Ważne jest, aby z Internetu korzystać w sposób świadomy, odpowiedzialny i bezpieczny. Mogli się tego nauczyć uczestnicy zajęć edukacyjnych Cel – bezpieczny INTERNET zorganizowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie.

Zajęcia zostały przeprowadzone podczas BIBLIOFERII w ramach ogólnopolskiej akcji Sieciaki pl. Fundacji Dzieci Niczyje. Dzieci zapoznały się z możliwościami i zaletami jakie daje INTERNET oraz zagrożeniami, na jakie są narażone w sieci.

Z kolei za sprawą wizyty w będzińskim studio fotograficznym ISO 100 Studio Dariusza Wójcika wśród uczestników BIBLIOFERII wzrosło zainteresowanie aparatami fotograficznymi, statywami, lampami i różnego rodzaju modyfikatorami i statywami, które dzieci tam odkryły i poznały. W ramach warsztatów Fotografia i nowoczesne technologie młodzi adepci sztuki kreatywnego fotografowania zapoznali się z bogatym sprzętem wykorzystywanym w profesjonalnych sesjach zdjęciowych i poznali historię m.in. niezwykłej sesji samochodowej i motocykla Kawasaki. Następnie, wcielając się w rolę fotografa i modeli, uczestnicy zajęć poczuli atmosferę, która towarzyszy sesjom. Pełni wrażeń wymyślali układy statyczne i bardzo dynamiczne, pozując indywidualnie, grupowo i dobrze się przy tym bawiąc.

Podczas warsztatów poprowadzonych przez Katarzynę Walkowicz w Zespole Parków Krajoznawczych Województwa Śląskiego dzieci dowiedziały się jak zimą zachowują się zwierzęta, które z nich zostają, a które odlatują do ciepłych krajów. Z zespołem tańca irlandzkiego Galway uczestnicy BIBLIOFERII bawili się doskonale podczas zabaw i gier walentynkowych, a w trakcie warsztatów w Centrum Scenografii Polskiej Muzeum Śląskiego w Katowicach zgłębiali wiedzę na temat ilustracji książkowych i scenografii teatralnych.

Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin Aktywni kulturalnie, biblioferie, będzin

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.