przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Świat poezji JOLANTY WYCHOWANIEC

jolanta wychowaniec wieczór poezji kultura w będzinie

14 grudnia w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbyła się promocja tomiku wierszy "W objęciach wiatru" Jolanty Wychowaniec. Tomik jest wydawnictwem dofinansowanym przez będzińską książnicę w ramach nagrody głównej w tegorocznej, piątej edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego.

Jolanta Wychowaniec jest poetką, malarką i wokalistką. Ukończyła Wydział Filologiczny im. T. G. Szewczenki w Kijowie. Należy do będzińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego, Zespołu Pieśni i Tańca "Gołowianie" w Dąbrowie Górniczej, Nauczycielskiego Klubu Literackiego "Pejzaże Myśli" i Chóru im. Jana Kiepury "Patria" w Sosnowcu, gdzie jest sopranistką. Jej wiersze publikowane były dotychczas w katalogach pokonkursowych, zbiorach "W uczuć powodzi" i "Z płatkami róż i jaśminu" oraz albumie "Pod Kapeluszem" wydanym przez wydawnictwo internetowe e-bookowo.

Wydany obecnie tomik "W objęciach wiatru" jest spokojny i refleksyjny. Daje ciepło i światło. Zawiera 50 wierszy, z których część autorka zaprezentowała w trakcie wieczoru. Jak zauważył we wstępie do tomiku, konsultant i recenzent wierszy Andrzej Noga "poezja Jolanty Wychowaniec nie ukrywa się w abstrakcji, wiersze autorki dotykają obrazów codziennych, które skłonne są być bardzo wyraźne, wręcz jaskrawe. Poetka sugeruje, że potrzebna jest nam chwila skupienia i zatrzymania w ciągłym biegu, by dostrzec kolor tych obrazów."

Spotkanie promujące tomik uprzyjemnił występ muzyczny Bożeny Związek, Marii Herman i Andrzeja Czekajskiego. Każdy z gości otrzymał także tomik wierszy z dedykacją i autografem poetki. Spotkanie poprowadził Andrzej Noga.

jolanta wychowaniec wieczór poezji kultura w będzinie jolanta wychowaniec wieczór poezji kultura w będzinie jolanta wychowaniec wieczór poezji kultura w będzinie jolanta wychowaniec wieczór poezji kultura w będzinie jolanta wychowaniec wieczór poezji kultura w będzinie jolanta wychowaniec wieczór poezji kultura w będzinie jolanta wychowaniec wieczór poezji kultura w będzinie jolanta wychowaniec wieczór poezji kultura w będzinie jolanta wychowaniec wieczór poezji kultura w będzinie jolanta wychowaniec wieczór poezji kultura w będzinie

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.