przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Eliminacje miejskie XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów zakończone

konkurs recytatorski

9 marca w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się podsumowanie XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów - Rybnik 2012. Eliminacje miejskie organizowane przez Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie oraz będzińską bibliotekę miały miejsce 1 i 2 marca. W tegorocznym konkursie umiejętność recytacji i interpretacji tekstu literackiego zaprezentowało w sumie 41 osób, uczniów będzińskich szkół podstawowych i gimnazjów oraz przedstawicieli Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie.

Cel konkursu pozostaje niezmienny od kilku lat. To przede wszystkim propagowanie najcenniejszych dzieł literatury polskiej i powszechnej ze szczególnym uwzględnieniem utworów pozwalających recytatorom na prezentowanie stosunku do siebie i świata, twórcze poszukiwania nowych sposobów interpretacji poezji i prozy oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego. Zdaniem jury, które obradowało w składzie:

 • Patrycy Hauke - aktor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, przewodniczący jury
 • Bożena Staszewska - polonista, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie
 • Ewa Graca - nauczyciel języka polskiego Szkoły Podstawowej Nr 1 w Będzinie
 • Beata Wardęga - bibliotekarz MiPBP w Będzinie
 • Elżbieta Gwiazda - inspektor Wydziału Oświaty UM w Będzinie

oceniając dobór repertuaru, kulturę słowa i interpretację utworu wyznaczonym celom konkursu najlepiej sprostali ŁUKASZ NALEPA z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie oraz FRANCISZEK LATUSEK ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Będzinie, laureaci I MIEJSCA w kategorii szkół podstawowych. II MIEJSCE przyznano DAMIANOWI OPLEROWI ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Będzinie, a laureatem III MIEJSCA została uczennica Szkoły Podstawowej Nr 8 w Będzinie ALEKSANDRA LISIAKIEWICZ. Jury przyznało także trzy wyróżnienia, które otrzymali: KACPER SPERKA (Szkoła Podstawowa Nr 2), ALEKSANDRA HAŁACZKIEWICZ (Szkoła Podstawowa nr 1) oraz JULIA NABRDALIK (Szkoła Podstawowa Nr 4).

W kategorii adresowanej do uczniów szkół gimnazjalnych laureatem I MIEJSCA został ADRIAN ŁAWRYWIANIEC z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie. II MIEJSCE zajął PATRYK DOMAŃSKI z Gimnazjum Nr 5 w Będzinie, a ANNA BENDUSKA z Gimnazjum Nr 1 w Będzinie oraz KLAUDIA KOLASA z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury zajęły MIEJSCE III. Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej zostały przyznane PAULINIE MARKIEWICZ (Gimnazjum Nr 1) oraz KAMILOWI HOFMANOWI (Gimnazjum Nr 5).

Wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu jury w kategorii gimnazja do etapu wojewódzkiego w Katowicach zakwalifikowało ADRIANA ŁAWRYWIAŃCA, a na eliminacje do Rybnika zakwalifikowano PATRYKA DOMAŃSKIEGO oraz ANNĘ BENDUSKĄ. W kategorii szkół podstawowych do kolejnego etapu konkursu w Rybniku zakwalifikowano ŁUKASZA NALEPĘ i FRANCISZKA LATUSKA oraz DAMIANA OPLERA do etapu wojewódzkiego w Katowicach.

Laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu organizatorzy gratulują i życzą dalszych sukcesów.

konkurs recytatorski konkurs recytatorski konkurs recytatorski konkurs recytatorski konkurs recytatorski konkurs recytatorski konkurs recytatorski konkurs recytatorski konkurs recytatorski konkurs recytatorski konkurs recytatorski

 • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.