Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci i młodzieży

27 lutego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży. Dyskusja dotyczyła jednej z książek Rafała Kosika, okrzykniętego polskim Lemem dla dzieci. Seria Felix, Net i Nika została uznana za jedną z lepszych serii dla współczesnych nastolatków, czego dowodem są przyznane przez Polską Sekcję IBBY już 3 Nagrody Mały Dong - Dziecięcy Bestseller roku.
Pułapka Nieśmiertelności to niezwykła książka, pełna humoru jak i powagi, która pokazuje ile warta jest przyjaźń. To czwarta już cześć o przygodach zwariowanych warszawskich gimnazjalistów Felixa, Neta i Niki, których łączy przyjaźń i umiejętność wychodzenia "cało" z różnych przygód i perypetii które ich spotykają.
Rafał Rosik jest autorem, który umiejętnie łączy w książce wartości uniwersalne (przyjaźń, odpowiedzialność, uczciwość) oraz elementy science - fiction z typowymi problemami i zainteresowaniami nastolatków. Przyciąga uwagę niebanalnym humorem, zabawnym językiem i akcją powieści, która pełna jest zaskakujących wątków.

