przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Małe i duże podróże globtroterów z Będzina

AGNIESZKA I GRZEGORZ PRUCIA Biblioteka będzin

Jeśli zastanawialiście się kiedyś jak długo trzeba lecieć samolotem by dolecieć na koniec świata? Jak nóż i paczka orzeszków mogą Cię wpędzić w tarapaty na lotnisku w Nowej Zelandii i czy istnieje coś piękniejszego niż lot nad wulkanem White Island oraz taniec radości na lodowcu Fox Glacier?... Przyjdźcie koniecznie 20 stycznia o godz. 17.00 do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie na spotkanie z AGNIESZKĄ I GRZEGORZEM PRUCIĄ, autorami książki "Podróże małe i duże".

Agnieszka i Grzegorz to para globtroterów z Będzina, którzy swoją przygodę z podróżą rozpoczęli kilka lat temu. Pierwszą podróż odbyli do Szkocji, którą do dziś często odwiedzają ze względu na przyjaciół których tam poznali. Kolejna wyprawa odbyła się do Wielkiej Brytanii, a potem była Norwegia, Dania, Hiszpania, Holandia, Francja, Albania i wymarzona Nowa Zelandia, w której się zakochali. To kraina absolutnie magiczna - niezwyczajna i zaskakująca przyznają zgodnie. W jednym miejscu można odnaleźć tak wiele sprzecznych ze sobą rzeczy. Lodowce, wulkany, fiordy, a wszystko znajduje się na dwóch niewielkich wyspach, dodają.

Z każdej podróży obok wspaniałych wrażeń, wspomnień i zdjęć przywożą dzienniki, które sporządzają na bieżąco. Tak powstał materiał do książki "Podróże małe i duże", której wydanie podobnie jak podróż do Nowej Zelandii było marzeniem, które zrealizowali. I choć kochają Będzin, miasto z piękną historią i tajemniczymi miejscami, do którego chętnie wracają, na dobrze znane szlaki , do ulubionego sklepu z warzywami czy piekarni to z radością - jak na globtroterów przystało - oddają się przygotowaniom do kolejnej podróży. Tym razem chcieliby poczuć surowy klimat Grenlandii.

Więcej o podróżniczej pasji młodych mieszkańców Będzina można dowiedzieć się 20 stycznia w będzińskiej bibliotece. W trakcie spotkania odbędzie się promocja książki "Podróże małe i duże", którą będzie można nabyć w cenie 25.00 oraz projekcja filmu ATA WHENUA - SHADOWLAND. Zapraszamy. Wstęp wolny.

AGNIESZKA I GRZEGORZ PRUCIA Biblioteka będzin AGNIESZKA I GRZEGORZ PRUCIA Biblioteka będzin AGNIESZKA I GRZEGORZ PRUCIA Biblioteka będzin AGNIESZKA I GRZEGORZ PRUCIA Biblioteka będzin AGNIESZKA I GRZEGORZ PRUCIA Biblioteka będzin

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.