przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Poetyckie klimaty Krzysztofa Kuczkowskiego podczas finału WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO - Będzin 2009

Konkurs

19 czerwca w klubie "Pod Sową" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie gościł KRZYSZTOF STANISŁAW KUCZKOWSKI - poeta, autor szkiców i recenzji literackich i muzycznych, założyciel (1993 r.) Dwumiesięcznika Literackiego "Topos".

Urodzony w Gnieźnie, a od 1981 roku mieszkający i tworzący w Sopocie poeta wydał dotychczas 12 tomików poetyckich. Za swoją twórczość poetycką oraz wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury (m.in. organizator Festiwalu Poezji w Sopocie, inicjator Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego, redaktor serii książek Biblioteki "Toposu") został wielokrotnie nagradzany i wyróżniany m.in. Nagrodą Specjalną Ministra Kultury i Sztuki (2007), Nagrodą "Nowej Okolicy Poetów" za dorobek poetycki (2008), Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2008).

Podczas spotkania w będzińskiej bibliotece Krzysztof Kuczkowski zaprezentował swoje wiersze z początków swojej poetyckiej drogi oraz z ostatniego tomiku poetyckiego. Uchylił rąbka tajemnicy jakie wiersze zamieści w przygotowywanym do druku kolejnym tomiku. Mówił także o relacjach i przyjaźni łączącej go z "wielkimi" poetami jak chociażby Kazimierz Hoffman, którego publikowanej literackiej twórczości nie ma zbyt wiele na księgarskim rynku.

Wieczór poezji Krzysztofa Kuczkowskiego był okazją do podsumowania drugiej edycji WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO - Będzin 2009 zorganizowanego przez Będziński Fanklub Poetycki - Grupę Rymozaurów Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Ogłoszony w ramach obchodów Roku Juliusza Słowackiego konkurs miał charakter otwarty. Adresowany był zarówno do środowiska twórców nieprofesjonalnych jak i poetów zrzeszonych w stowarzyszeniach i związkach literackich, młodzieży i osób dorosłych. Celem organizatorów była integracja środowiska literackiego regionu oraz konfrontacja jego twórczości poetyckiej, inspirowanie do twórczej aktywności, rozwijanie zdolności i zainteresowań oraz promocja utalentowanych poetów.

W II edycji WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO wzięło udział 23 poetów z Będzina, Sosnowca, Czeladzi, Siewierza, Dąbrowy Górniczej i Sędziszowa. 20 uczestników zakwalifikowało się do II kategorii wiekowej (dorośli), a 3 do kategorii wiekowej do lat 18. W sumie, na konkurs wpłynęły 64 wiersze, które pod względem oryginalności, wartości artystycznej i językowej oceniło jury, w składzie: JACEK GOLONKA - poeta, BOŻENA STASZEWSKA - Dyrektor MiPBP w Będzinie. Decyzją jury, laureatami II edycji WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO - Będzin 2009 zostali:

w kategorii dorośli:

w kategorii do lat 18:

Konkurs KonkursKonkurs KonkursKonkurs KonkursKonkurs Konkurs


  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.