przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

"Przystanek Będzin" Jana Artymowicza

Przystanek Będzin Jana Artymowicza

Podróżując trasą kolei Warszawsko - Wiedeńskiej warto zatrzymać się na jej odnodze i wysiąść na modernistycznym budynku dworca PKP. Tam, w Fili nr 3 - Dworzec Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie czeka na Państwa chwila wytchnienia i zachwytu na widok zbioru prac plastycznych Jana Artymowicza, zatytułowanych "Przystanek Będzin".

Kim jest nasz Artysta?

Jan Artymowicz urodził się w 1957 roku, w Nowej Soli. Mieszka w Będzinie. Jego obrazy najczęściej powstają w zaciszu domowym. Maluje i rysuje na ile tylko czas mu pozwala. Tematyka jego prac jest różna: pejzaże, kwiaty, abstrakcja ale również architektura. Niejednokrotnie sięga także do motywów religijnych. Jego obrazy zdobią ściany wielu mieszkań. Kilka ze swoich prac przekazał na aukcje charytatywne.

Początkowo jego obrazy mogli obejrzeć tylko najbliżsi. Dopiero jednak za ich namową zdecydował się na pierwszy publiczny pokaz. Debiutował wystawą indywidualną "Pastelowo" w MDK Andaluzja w Piekarach Śląskich. W 2017 roku swoje obrazy eksponował w MDK w Mikołowie oraz filii nr 20 MBP w Sosnowcu. Prace Jana Artymowicza prezentował również MDK Katowice - Szopienice, a w 2019 roku zakwalifikowały się do wystawy będącej pokłosiem 25. ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieniuka. Artysta uczestniczył w wystawach zbiorowych oraz konkursach m.in. : IX Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej Mikołów 2016 oraz Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym im. Pawła Wróbla.

Oprócz malarstwa jego pasją jest fotografia, którą realizuje razem z żoną Anną. Fotografie pokazują piękno Górnego Śląska, opolszczyzny i małopolski.

Piątkowy wernisaż wystawy Jana Artymowicza cieszył się dużym zainteresowaniem. Był to wyjątkowy czas na spotkanie z samym autorem, który uchylił rąbka prywaty, opowiadając o tym skąd czerpie inspiracje, i kto idzie z nim ramię w ramię artystyczną drogą pasji. Wśród zgromadzonych: rodziny, przyjaciół oraz znajomych artystycznych dusz, w otwarciu wystawy wziął udział Poseł na Sejm RP, Pan Rafał Adamczyk, który jak sam zaznaczył nie mógłby przejść obojętnie na widok eksponowanych prac, zwłaszcza będących w jego bezpośrednim sąsiedztwie :-) Wśród gości była również Pani Aldona Adamska - Dziuba, opiekun artystyczny Grupy Malarskiej Zawodzie, w której Jan Artymowicz od 2 lat wzbogaca swój warsztat.

"Przystanek Będzin" - Zapraszamy do końca marca


Przystanek Będzin Jana Artymowicza Przystanek Będzin Jana Artymowicza Przystanek Będzin Jana Artymowicza Przystanek Będzin Jana Artymowicza Przystanek Będzin Jana Artymowicza Przystanek Będzin Jana Artymowicza Przystanek Będzin Jana Artymowicza Przystanek Będzin Jana Artymowicza Przystanek Będzin Jana Artymowicza Przystanek Będzin Jana Artymowicza Przystanek Będzin Jana Artymowicza

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.