przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Podróż w przeszłość czyli dawka historii dla dzieci

Podróż w przeszłość czyli dawka historii dla dzieci

Współczesne pokolenia dzieci i młodzieży o tym, jak wyglądał świat ich pradziadków, dziadków i rodziców dowiadują się z książek, programów telewizyjnych lub rodzinnych opowieści. A ponieważ były to czasy odmienne od dzisiejszych oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy postanowił zaprosić uczestników ferii zimowych do odbycia niecodziennej podróży historycznej w przeszłość.

Z pomocą przyszły jak zwykle książki, które są nieocenionym skarbem wiedzy. Można się z nich np. dowiedzieć czym były i jak wyglądały kartki, które uprawniały do zakupu ściśle określonych ilości wyznaczonych towarów, najczęściej żywnościowych, jak wyglądał szkolny strój uczniowski, tzw. mundurek, przybory i szkolne zeszyty. Świat bez ogólnie dostępnych słodyczy, telefonów i komputerów czy choćby telewizorów został przyjęty przez młode pokolenie z wielkim niedowierzaniem. No bo jak tu się bawić czy kontaktować ze znajomymi bez najnowszych narzędzi technologicznych, jak spędzać wolny czas bez gier komputerowych i oglądania telewizji? Okazuje się że można. Wystarczy druga osoba, koleżanka lub kolega, z którymi warto porozmawiać o ciekawym filmie czy przeczytanej ostatnio książce, pograć w piłkę, grać w klasy, skakać na skakance, okupować osiedlowy trzepak, pomóc starszym sąsiadom lub zupełnie nie robić nic, co czasem bywa najprzyjemniejsze.

Dzięki uprzejmości pasjonata zbierającego rzeczy z dawnych lat uczestnicy zajęć poznali kilka przedmiotów codziennego użytku z epoki PRL-u. Stary adapter i płyta winylowa pozwoliły wysłuchać krótkiej bajki, a poziom hałasu, który wzrósł, gdy uruchomiona została suszarka do włosów wypłoszył wszystkie drzemiące w dzieciach zdziwienia i niedowierzania na tyle, że chętnie zagrały w niezwykle popularne dawniej bierki oraz we współczesną grę Reinera Knizia "Pan tu nie stał!", która inspirowana jest historią.


Podróż w przeszłość czyli dawka historii dla dzieci Podróż w przeszłość czyli dawka historii dla dzieci Podróż w przeszłość czyli dawka historii dla dzieci Podróż w przeszłość czyli dawka historii dla dzieci Podróż w przeszłość czyli dawka historii dla dzieci Podróż w przeszłość czyli dawka historii dla dzieci Podróż w przeszłość czyli dawka historii dla dzieci Podróż w przeszłość czyli dawka historii dla dzieci Podróż w przeszłość czyli dawka historii dla dzieci Podróż w przeszłość czyli dawka historii dla dzieci

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.