przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Drugi dzień z konkursem "Twórca i jego dzieło"

Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło

Podczas drugiego dnia konkursu miejskiego "Twórca i jego dzieło" swoją wiedzą oraz prezentacją umiejętności kulinarnych, artystycznych i recytatorskich zdecydowały podzielić się drużyny z siedmiu będzińskich szkół podstawowych. Zmagania uczestników z kategorii wiekowej klas IV-VI rozpoczęła część teoretyczna dedykowana osobie Jana Brzechwy oraz najwspanialszej i kolorowej "Akademii Pana Kleksa". Drużyny otrzymały list od Pana Kleksa, w którym brakowało pewnych istotnych informacji ,które należało uzupełnić, odwiedziły szpital chorych sprzętów, w którym po uleczeniu pacjentów uczestnicy odkrywali tajemnicze zagadki, a na końcu musieli dopasować cechy charakterów do konkretnych bohaterów Kleksowej Akademii. Kolejna konkursowa część, to kreacja, wymagająca przygotowania programu kulinarnego. Programy zostały przygotowane wcześniej, w kolorowych i eksperymentalnych laboratoriach i kuchniach, a następnie zostały sfilmowane, by w dniu konkursu ujawnić niepowtarzalny przepis na kleksowe ciasto, pieczeń, różaną lub warstwową sałatkę czy pieczoną kaczkę dziwaczkę. Każda potrawa była wyjątkowa, zaskakująca i zdecydowanie godna kuchni Pana Kleksa.

Ostatnia część konkursowych działań wymagała powiązania umiejętności artystycznych i literackich. Drużyny musiały napisać samodzielnie wiersz do wykonanej wcześniej - zgodnie z zasadami kleksografii - kleksowej ilustracji, i zaprezentować go jury oraz widowni klubu "Pod Sową" będzińskiej książnicy, w którym odbywało się "Spotkanie z Janem.".

Niełatwej oceny drużyn podjęło się podobnie jak w dniu poprzednim jury, w składzie: Roman Goczoł - Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie, Agata Durbacz, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie, Magdalena Durleta, kierownik będzińskiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Katowicach, Marzena Koćma ze Stowarzyszenia Filary Kultury oraz reprezentująca Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie Beata Wardęga. Jury wyłoniło laureatów konkursu przyznając I, II i III miejsce oraz jedno wyróżnienie. Zdobywcy nagród i wyróżnień otrzymali niespodzianki ufundowane przez organizatorów konkursu: Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie, Szkołę Podstawową nr 11 w Będzinie, Laserowe Centrum Rozrywki Laserhouse w Sosnowcu oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie.

Zwycięzcą konkursu została Szkoła Podstawowa nr 4 reprezentowana przez Kalinę Kowalik, Milenę Krzoskę oraz Bartosza Haberka. Na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 11. Członkami drużyny byli: Amelia Pietrzyk, Kacper Korgul i Paweł Śnietka. Trzecie miejsce na podium przypadło Szkole Podstawowej nr 2 reprezentowanej przez Maję Personę, Kingę Przeniosło oraz Wiktora Szlachtę. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8 w składzie: Oksana Stawiarska-Nowak, Nela Skuła i Przemysław Derela zdobyła wyróżnienie. Pozostałe drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1, 10 i 13 otrzymały pamiątkowe dyplomy od Prezydenta Miasta Będzina, który objął wydarzenie patronatem honorowym oraz słodkie czekolady niemal z Akademii Pana Kleksa.

Wszystkim laureatom nagród i wyróżnień gratulujemy


Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło Drugi dzień z konkursem Twórca i jego dzieło

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.