przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

IV edycja konkursu "Twórca i jego dzieło"

Twórca i jego dzieło

W będzińskiej książnicy rozpoczął się dziś, 27 listopada, konkurs wiedzy "Twórca i jego dzieło" adresowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z Będzina.

Tegoroczna odsłona konkursu organizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina odbywa się pod hasłem "Spotkanie z Janem i Aleksandrem". Dedykowany życiu i twórczości Jana Brzechwy i Aleksandra Kamińskiego konkurs, ma uwrażliwiać młodych mieszkańców Będzina na wartości harcerskie prezentowane w "Kamieniach na szaniec" oraz piękno naszych ludzkich odmienności, które są wyjątkowe, podobnie jak wszystkie przygody w "Akademii Pana Kleksa". Dziś podczas pierwszego dnia konkursu, swoją wiedzę, zaprezentowali uczniowie klas VII-VIII z 5 będzińskich szkół podstawowych. Konkursowe zmagania obejmowały trzy obszary działań: teorię (wiedzę o życiui twórczości Aleksandra Kamińskiego), kreację w formie komiksu oraz prezentację gawędy harcerskiej o Aleksandrze Kamińskim. Umiejętności uczniów oceniało jury w składzie: Roman Goczoł - Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie, Agata Durbacz, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 im. Władysława Broniewskiego w Będzinie, Magdalena Durleta, kierownik będzińskiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Katowicach, Marzena Koćma ze Stowarzyszenie Filary Kultury oraz Beata Wardęga reprezentująca Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie.

Decyzją jury w tej kategorii wiekowej najlepszą drużyną okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 13 (Jagoda Lubojańska, Karolina Tatarek, Milena Majerczyk), któremu przypadło I miejsce. Kolejne, II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 (Weronika Gut, Patrycja Łaptos oraz Zuzanna Mikołajczyk). Na III miejscu uplasował się zespół reprezentujący Szkołę Podstawową nr 11 (Katarzyna Makosa, Paulina Pytlik, Jakub Stawicki), a wyróżnienie otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8 (Jagoda Nowacka, Oliwia Zaciera, Kamil Kręcichwost).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy podpisane przez Prezydenta Miasta Będzina, a laureatom nagród i wyróżnienia wręczono nagrody książkowe ufundowane przez organizatorów konkursu: Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie, Szkołę Podstawową nr 11 w Będzinie, Laserowe Centrum Rozrywki Laserhouse w Sosnowcu oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie.

Uczniom oraz nauczycielom w imieniu organizatorów konkursu serdecznie dziękujemy za podjęcie wyzwania i perfekcyjne przygotowanie się do konkursowych zadań. Gratulujemy!


Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło Twórca i jego dzieło

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.