przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Pasowanie na Czytelnika

Pasowanie na Czytelnika

Pasowanie na Czytelnika to uroczystość, która inspirowana jest pięknym, średniowiecznym zwyczajem nadania giermkowi godności rycerza przez wręczenie pasa. Obyczaj ten kultywuje Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie pasując na rycerzy książek najmłodszych mieszkańców królewskiego miasta Będzina.

Pielęgnowany w bibliotece od 1985 roku zwyczaj Pasowania na Czytelnika jest jedną z ważniejszych uroczystości w życiu książnicy i jej pracowników. Przez kolejne lata w poczet rycerzy książek, którzy złożyli uroczyste ślubowanie zostało przyjętych 2793 dzieci, które odkryły znaczenie słów "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" autorstwa Wisławy Szymborskiej.

W tym roku młodzi Będzinianie zostali Pasowani na Czytelnika przez Panią Anetę Witkowską - Złocką, Wiceprezydenta Miasta Będzina, która każde dziecko pasowała zupełnie niezwykłą, wydaną w 1905 roku książką pt. "Wybór poezji". Nowo pasowani rycerze książek otrzymali pamiątkowe dyplomy podpisane przez Prezydenta Miasta Będzina, a także książki, "Dziki, dzikszy i najdzikszy" oraz "Poradnik Młodego Ekologa" będące uhonorowaniem czytelniczych pasji dzieci. Uroczystość, która odbyła się 14 listopada uświetnił występ taneczny trenerów z Dance4You (http://www.dance4youbedzin.pl) wzbudzając entuzjazm zarówno wśród młodych czytelników jak i ich rodziców. Bo jak mówi mądre przysłowie "w zdrowym ciele, zdrowy duch", a co za tym idzie dużo pozytywnej energii, potrzeby świadomego poznawania świata i siebie, a w tym dobrymi przyjaciółmi są wszak książki.Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.