przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na Czytelnika

Tradycją Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, sięgającą roku 1985, jest uroczystość przyjęcia w grono czytelników książnicy najmłodszych mieszkańców miasta Będzina. Wydarzenie odbywa się raz w roku i uczestniczą w nim 7 i 8-latkowie, którzy aktywnie wypożyczają książki i inne materiały biblioteczne.

Nawiązująca do średniowiecznej etyki rycerskiej Uroczystość Pasowania na Czytelnika odbyła się w będzińskiej książnicy 15 listopada, pozostawiając niezapomniane wrażenia, bo wydarzenie nawiązywało do wyjątkowego jubileuszu 660-lecia nadania praw miejskich Będzinowi. Na uroczystość zostało zaproszonych prawie 100 młodych czytelników, którzy w gronie najbliższych osób zostali oficjalnie pasowani na rycerzy książki przez Wiceprezydenta Miasta Będzina, Pana Rafała Adamczyka oraz Dyrektora biblioteki, Pana Przemysława Koperskiego. Dzieci złożyły przysięgę o poszanowaniu książek i wiedzy z nich płynącej, obejrzały film wykonany techniką animacji poklatkowej o tym, jak będziński Przemko został rycerzem oraz otrzymały pamiątkowe Akty przyjęcia w grono czytelników. Każdy młody czytelnik otrzymał także książkę, "Elementarz Małego Polaka" nawiązującą do obchodzonej w 2018 roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Całą uroczystość Pasowania na Czytelnika uświetnił występ pary teatralnej ze "Studia Sztuka" z Trzebini, która zaprezentowała spektakl oparty na najbardziej znanej krakowskiej legendzie "O Smoku Wawelskim". Dzieci brały czynny udział w spektaklu naprawiając bucik Krakowianki, tańcząc krakowiaka w oryginalnych strojach krakowskich, czy wypychając baranka siarką, poznając przy tym kulturę i historię kraju. Ochotnicy wzięli także udział w zabawach literackich przygotowanych przez bibliotekarzy oddziału dla dzieci i młodzieży, którą było odgadywanie bohaterów bajek.


Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.