przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Świat animacji filmowo teatralnej w biblotece

Świat animacji filmowo teatralnej w biblotece

W "Świat animacji filmowo - teatralnej" Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzina zaprosiła 5 lutego przeszło 40 osobową grupę dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Warsztaty zorganizowane w ramach Biblioferii odbyły się przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Będzinie oraz Stowarzyszenia Filary Kultury. Były zaproszeniem dzieci do świata aktywności i ekspresji twórczej oraz rozwoju relacji interpersonalnych dzieci, komunikacja oraz prezentacja uczuć i emocji. Podczas warsztatów dzieci poznały różnice między grafiką animacyjną 2D, a 3D oraz jak wygląda tworzenie animacji począwszy od scenariusza po gotowy produkt. Warsztaty były prowadzone na przykładach produkcji animacyjnych największych wytwórni filmowych tj. Disneya i Pixara.

W budowaniu świata emocji pomocne okazały się również wędrówki po bibliotece - zwłaszcza, bibliotecznych magazynach - oraz znajdujące się na regałach książki. Jedna z nich, "Co było potem", czyli książka o Mimbli, Muminku i Małej Mi Tove Jonssona była szczególnie pomocna w odnajdywaniu i nazywaniu emocji i uczuć oraz ich podziału na pozytywne, negatywne oraz mieszane.

Kreatywna zabawa i nauka jest doskonałym sposobem na rozwijanie wyobraźni, a także opowiedzenia o swoich przeżyciach, nastrojach, pragnieniach, których przecież nie mało w każdej animacji filmowej czy teatralnym przedstawieniu. Dlatego dzieci uczestniczące w warsztatach zostały zaproszone do wspólnego malowania dłońmi emocji towarzyszących im w różnych sytuacjach, np. w czasie ferii zimowych czy tych wywołanych podczas zabawy w bibliotece. Na koniec trzygodzinnych warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz szkolny "Kalendarz europejski" wydany m.in. przez sieć Punktów Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce. Realizując zajęcia "Świat animacji filmowo - teatralnej" Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie wpisała się w cel 4 DOBRA JAKOŚĆ EDUKACJI Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030 ONZ.

Świat animacji filmowo teatralnej w biblotece Świat animacji filmowo teatralnej w biblotece Świat animacji filmowo teatralnej w biblotece Świat animacji filmowo teatralnej w biblotece Świat animacji filmowo teatralnej w biblotece Świat animacji filmowo teatralnej w biblotece Świat animacji filmowo teatralnej w biblotece Świat animacji filmowo teatralnej w biblotece Świat animacji filmowo teatralnej w biblotece Świat animacji filmowo teatralnej w biblotece Świat animacji filmowo teatralnej w biblotece Świat animacji filmowo teatralnej w biblotece Świat animacji filmowo teatralnej w biblotece Świat animacji filmowo teatralnej w biblotece Świat animacji filmowo teatralnej w biblotece Świat animacji filmowo teatralnej w biblotece

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.