przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Wierszobranie - X edycja Międzyprzedszkolnego konkursu recytatorskiego

Wierszobranie

7 kwietnia 2017 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbył się finał Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Wierszobranie". Konkurs organizowany jest już od 10 lat przez Miejskie Przedszkole nr 5 im. Króla Maciusia Pierwszego w Będzinie, Urząd Miejski w Będzinie oraz Fanclub Poetycki będzińskiej biblioteki. W tegorocznej edycji udział wzięło 27 przedszkolaków z 17 będzińskich placówek oświatowych. Występy dzieci oceniało jury w osobie Darii Paterek - Wiceprezydent Miasta Będzina, Anny Garlacz z Biblioteki Pedagogicznej w Będzinie, Anny Drzewieckiej - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Będzinie, poetki Agnieszki Tytko oraz Darii Swędzioł z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Najmłodsi mieszkańcy Będzina recytowali utwory klasyków polskiej literatury dziecięcej, takich jak Jan Brzechwa i Julian Tuwim, zachwycając zgromadzoną publiczność nie tylko biegłością w deklamacji, lecz również dopracowanymi kostiumami i rekwizytami scenicznymi. Wyrównany, wysoki poziom sprawił, że wybór zwycięzców nie był prosty.

Oceny recytatorów dokonano w dwóch grupach wiekowych. W kategorii wiekowej 3 i 4 lata I miejsce przyznano ex aequo Emilii Gamrot ze Żłobka Miejskiego nr 2 oraz Wiktorii Pazdan Przedszkola Miejskiego nr 2. II miejsce zajęły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15: Maksymilian Kowalczyk, Amelia Wisińska-Czekaj i Aleksandra Marciniak. III miejsce przypadło Lenie Kaczmarek z Przedszkola Miejskiego nr 10 oraz Julii Kurze, Szymonowi Ostrowskiemu i Mateuszowi Drabkowi z Przedszkola Miejskiego nr 13. Wyróżnienia otrzymali: Małgorzata Stefańska z Przedszkola Miejskiego nr 14, Weronika Zientek z Przedszkola Miejskiego nr 4, Wiktoria Pawełczyk ze Szkoły Podstawowej nr 11.

W kategorii wiekowej 5- i 6-latków I miejscem nagrodzono Liliannę Błaszczyk z Przedszkola Miejskiego nr 9, a także Maję Walutek, Amelię Wojtachę i Grzegorza Midro z Przedszkola Miejskiego nr 5. Na II miejscu uplasowali się wychowankowie Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 4: Julia Smuga, Hubert Gawron, Franciszek Nieckula, jak również Jakub Czopek z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 10 i Lena Kłos z Przedszkola Miejskiego nr 8. III miejscem wyróżniono Natalię Kopijkę z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 4, a także Emilię Kwiecień i Huberta Świerczka z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2. Wyróżnienia powędrowały do Franciszka Kozłowskiego i Anastazji Blicharczyk z Przedszkola Miejskiego nr 1 oraz Nikodema Jędrasika z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1.

Wierszobranie Wierszobranie Wierszobranie Wierszobranie Wierszobranie Wierszobranie Wierszobranie Wierszobranie Wierszobranie Wierszobranie Wierszobranie Wierszobranie Wierszobranie Wierszobranie Wierszobranie Wierszobranie Wierszobranie Wierszobranie

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.