przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Projekt Henryk Sienkiewicz - Litwos

Projekt Henryk Sienkiewicz

"Henryk Sienkiewicz (Litwos) 1846-1916" to wystawa o charakterze edukacyjnym mająca pokazać mało znaną stronę pisarza, pierwszego Polaka uhonorowanego nagrodą Nobla w dziedzinie literatury za całokształt twórczości.

Wystawa jest jednym z zadań Stowarzyszenia Filary Kultury przygotowanych w ramach projektu "Henryk Sienkiewicz (Litwos) 1846-1916" w związku z obchodzonym w roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Wystawa, składająca się z 11 plansz informacyjnych, ukazuje Sienkiewicza m.in. jako ojca, przyjaciela, społecznika, podróżnika i Noblistę. Zaprezentowano na niej ważne w życiu pisarza kobiety oraz największe jego dzieła , a wszystko wzbogacono rodzinnymi zdjęciami, dokumentami i rysunkami autorstwa Sienkiewicza. Ciekawa i niezwykle bogata w wiedzę ekspozycja została przygotowana w ramach współpracy Stowarzyszenia Filary Kultury z Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza w Poznaniu.

W oparciu o wystawę prowadzone były zajęcia edukacyjne przygotowane przez bibliotekarzy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, partnera projektu. Dotychczas z wystawą zapoznali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodźcu, Szkoły Podstawowej nr 4 w Będzinie-Ksawerze oraz Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Będzinie-Łagiszy. Wiedzę o Sienkiewiczu miały okazję wzbogacić również osoby dorosłe, odwiedzające we wrześniu i październiku filie nr 1, 4 i 5 będzińskiej książnicy. Ekspozycja o Sienkiewiczu - Jałmużniku i Wielkim Hetmanie Duchowym Polaków prezentowana była także podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania, które odbyło się 3 września przed będzińską książnicą oraz podczas listopadowych uroczystości szkolnych Gimnazjum nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Będzinie upamiętniających postać patrona szkoły. Obecnie wystawa prezentowana jest w filii nr 9 biblioteki mieszczącej się w dzielnicy Podłosie, a od 22 listopada będzie dostępna w budynku Biblioteki Głównej - ul. Piłsudskiego 39.

Projekt "Henryk Sienkiewicz (Litwos) 1846-1916" uzyskał dofinansowanie Miasta Będzina z dotacji na realizację zadania publicznego w zakresie kultury, a wszystkie wydarzenia organizowane w ramach projektu objęte zostały Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Projekt Henryk Sienkiewicz Projekt Henryk Sienkiewicz Projekt Henryk Sienkiewicz Projekt Henryk Sienkiewicz Projekt Henryk Sienkiewicz Projekt Henryk Sienkiewicz Projekt Henryk Sienkiewicz Projekt Henryk Sienkiewicz Projekt Henryk Sienkiewicz Projekt Henryk Sienkiewicz

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.