przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Jedziemy ... do ŚLĄSKIEGO OGRODU ZOOLOGICZNEGO

ZOO

"W bajkach nazwano lwa królem zwierząt, i - choć nie wszyscy w bajki dziś wierzą - na afrykańskie potężne koty, lwia część królewskiej spada roboty ...". Taki obraz lwa wyłania się z książki Zwierzątka i zwierzęta na sześciu kontynentach autorstwa L. Konopińskiego i S. Mrowińskiego. O tym , czy lwa można nazwać królem zwierząt mogły przekonać się dzieci, które wraz z bibliotekarzem Ewą Jeszke z Filii Nr 4 ( Łagisza) wybrały się 8 sierpnia do chorzowskiego ZOO. Wśród kilkunastu uczestników eskapady próżno by szukać niezadowolonego marudy. Dla dzieci - niektóre były w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym po raz pierwszy - wszystko było niezwykle interesujące i warte uwagi. Po wycieczce mimo zmęczenia z uśmiechem na twarzy przyznały , że nie tylko dobrze się bawiły, ale dowiedziały się też wielu ciekawych rzeczy i poznały różne nieznane im dotąd gatunki zwierząt. W chorzowskim ZOO można bowiem spotkać ponad 300 niezapomnianych gatunków zwierząt, z których najciekawsze to te egzotyczne, jak słonie afrykańskie, żyrafy, nosorożce, hipopotamy, antylopy, pocieszne małpy, lwy, tygrysy i inne koty oraz ptaki, gady i płazy. O wielu tych zwierzętach dzieci wiedziały dotychczas tylko tyle, że są bohaterami wierszy i bajek dla dzieci, które ochoczo recytowały. I tak w ogrodzie zoologicznym rozbrzmiewał Słoń Trąbalski J. Tuwima, Małpa ... w kąpieliA. Fredry oraz słynny Zwierzyniec J. Brzechwy, którego bohaterami są m.in. żuraw i czapla, żuk i żaba, hiena i wielbłąd oraz hipopotam.

Wiele niezapomnianych chwil dostarczyła dzieciom wizyta w mini zoo, gdzie mogły głaskać urokliwe huce i fikuśne koziołki. Z kolei świetnym miejscem odpoczynku okazała się skalna kotlina dinozaurów, gdzie ku uciesze dzieci stoją olbrzymie okazy tych kopalnianych gadów, gwarantując tym samym niezłą frajdę wspinaczkową.

ZOO

Roksanie ( 7 l.) i Marysi ( 7 l.) najbardziej w ZOO podobały się niedźwiedzie brunatne, które w zabawny sposób prosiły odwiedzających ich gości o drobne przekąski. Z kolei na Magdzie(9 l.)największe wrażenie zrobiły dostojne siedzące niedźwiedzie himalajskie z Azji. Dla Grzegorza zdecydowanie warte kolejnej wizyty w ZOO są afrykańskie słonie oraz lwy, które jak na królewskie zwierzęta przystało, zachowywały się z wdziękiem i godnością, ignorując odwiedzających ich wybieg ludzi.

Wycieczka do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego była dla dzieci niezwykłą przygodą, możliwą do przeżycia dzięki organizatorowi wyjazdu, którym był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Będzinie. DZIĘKUJEMY : )!!!

PÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.