przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

PÓŁmetek BIBLIOWAKACJI

Wakacje to dla dzieci i młodzieży czas błogiego wypoczynku, wyjazdów na kolonie, obozy, czas przygód i dobrej zabawy. Z myślą o tych , którzy spędzają wakacje w mieście będzińskie instytucje kultury przygotowały wiele ciekawych propozycji zajęć.

Dwumiesięczne spotkania z książką - i nie tylko- zaproponował jak co roku oddział dla dzieci oraz filie będzińskiej biblioteki. Uczestnicy spotkań mogli dotychczas dzięki Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Będzinie wybrać się na wycieczkę do chorzowskiego ZOO oraz Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Wraz z historykiem Muzeum Zagłębia w Będzinie Jarosławem Krajniewskim odbyli historyczny spacer po Będzinie i usłyszeli wiele ciekawostek dotyczących najstarszych miejsc w mieście. Biblioteka w lipcu proponowała także wszystkim lubiącym sprawdzać swoje możliwości konkursy literackie i plastyczne, było głośne czytanie ciekawych książek polskich autorów, malowanie w plenerze, turnieje gier planszowych i quizy. Dla poprawy samopoczucia w pochmurne dni uczestnicy bibliowakacji przygotowywali sobie „uczty łasucha”. Zajęciom odbywającym się w bibliotece towarzyszy dobra zabawa. Panująca tu atmosfera wyzwala w dzieciach niezwykłą otwartość i kreatywność, co sprzyja powstawaniu wielu niesamowitych pomysłów. Ich realizacji towarzyszą czasem zabawne sytuacje i gagi. W ten sposób staramy zmieniać stereotypowy wizerunek biblioteki - instytucji ponurej, mało przyjaznej otoczeniu i użytkownikom.

Wśród uczestników zajęć nawiązały się już nowe znajomości, które być może w przyszłości zaowocują przyjaźnią? Jedno jest pewne. Kiedy nastąpi czas powrotu do szkolnych murów, u żadnego z uczestników bibliowakacji(w lipcu było ich 163!, a przed nami jeszcze sierpień)nie zagości „gęsia skórka”, kiedy będzie składał kolejną wizytę w bibliotece. Taką mamy nadzieje!

PÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI PÓŁmetek BIBLIOWAKACJIPÓŁmetek BIBLIOWAKACJI  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.