przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Biblioteka inspiruje XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

biblioteka

Tradycją Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek jest międzybiblioteczny turniej wiedzy o bibliotece organizowany przez 3 zagłębiowskie biblioteki z Będzina, Dąbrowy Górniczej oraz Sosnowca. W tym roku turniej odbył się 12 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sosnowcu.

Tradycyjne konkurencje tj. wiedza o bibliotece i książce, wiedza o literaturze oraz zawody sportowe stanowiły główny punkt programu wydarzenia i ukazały wiedzę i zaangażowanie uczniów klas drugich szkół podstawowych z Będzina, Dąbrowy Górniczej i Sosnowca, którzy przystąpili do turniejowych zmagań. Wiedza o legendach zagłębiowskich miast i ich bibliotekach to konkurencja, w której dzieci wykazały się znajomością losów tajemniczego pustelnika z Gołonoga, sosnowieckiej legendy o tajemniczych baranach oraz diabelskich kamieniach z Grodźca. Bazą do sprawdzenie wiedzy o literaturze była twórczość Juliana Tuwima, Kornela Makuszyńskiego, Joanny Furgalińskiej oraz Barbary Sudoł. Okazało się, że bohaterowie wierszy Tuwima, przygody Koziołka Matołka oraz Kogutka Ziutka są bardzo dobrze znane młodym czytelnikom, którzy doskonale poradzili sobie także z językowymi łamańcami z twórczości Joanny Furgalskiej. Oprócz potężnej dawki wiedzy uczestnicy turnieju wykazali się również niezwykłą sprawnością fizyczną podczas przygotowanych konkurencji sportowych.

Pomimo licznych konkurencji przygotowanych przez organizatorów zasadą turnieju jest brak przegranych. Wszyscy uczestnicy konkurencyjnych zmagań otrzymują pamiątkowe dyplomy, książki i upominki, choć miło nam, że największą liczbą zdobytych punktów mogli pochwalić się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Będzinie, przygotowani przez nauczycieli, Panią Elżbietę Kubisę, Ewę Gackę oraz Elżbietę Winkler. Gratulujemy.

Dodatkową atrakcją przygotowaną, jako nagroda dla wszystkich uczestników międzybibliotecznego turnieju wiedzy o bibliotece był występ "Brr... bardzo zimno" Pana Korka, podczas których była para, wybuchy i dużo zabawy. W ten sposób biblioteki chciały zachęcić dzieci do ciekawych i bezpiecznych eksperymentów inspirowanych wiedzą i nauką.biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka biblioteka

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.