przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Honorowi Obywatele Miasta Będzina

Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach

23 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie odbył się wernisaż wystawy "Honorowi Obywatele Miasta Będzina" połączony z prezentacja broszury "Honorowi Obywatele Miasta Będzina 1997-2015" przygotowanej przez Stowarzyszenie Filary Kultury.

Gośćmi spotkania, był Bogusław Fornalczyk oraz Zbigniew Zarzycki, Honorowi Obywatele Miasta Będzina, którzy przyjęli zaproszenie Stowarzyszenia Filary Kultury do współpracy i na potrzeby projektu udzielili obszernych wywiadów. Stowarzyszenie pozyskało także życzliwość i wsparcie Janusza Gajosa, Honorowego Obywatela Miasta Będzina roku 2005, który spotkał się z członkami stowarzyszeniami w Teatrze Narodowym w Warszawie. Efekty prowadzonych rozmów zaprezentowano w materiale filmowym podczas uroczystego otwarcia wystawy.

Przygotowana w ramach projektu Honorowi Obywatele Miasta Będzina wystawa, to ekspozycja o charakterze edukacyjnym, której wartością jest popularyzowanie wiedzy o ważnych i znaczących dla miasta osobach, będących ambasadorami miasta rozsławiającymi jego dobre imię w kraju i świecie. Wystawa składa się z 10 plansz, na których prezentowane są sylwetki siedmiu Honorowych Obywateli Miasta Będzina oraz idea projektu Stowarzyszenia Filary Kultury. Część zasadnicza wzbogacona została ekspozycją materiałów pochodzących ze zbiorów Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, partnera projektu.

Realizowany przez stowarzyszenie projekt Honorowi Obywatele Miasta Będzina został dofinansowany przez Miasto Będzina z dotacji na realizację zadnia publicznego w zakresie kultury. Jest rozszerzeniem oferty kulturalnej i edukacyjnej oferowanej przez miejskie instytucje kultury, którego realizacja ma podnieść świadomość informacyjną i społeczną mieszkańców miasta.

Obok wystawy kolejnym elementem wpisanym w realizowany przez Stowarzyszenie Filary Kultury projekt było opracowanie, wydanie oraz zdigitalizowane broszury "Honorowi Obywatele Miasta Będzina 1997-2015", będącej przyczynkiem do dalszych prac dokumentacyjnych prowadzonych przez stowarzyszenie na rzecz upowszechniania wiedzy o ważnych dla miasta Będzina osobach. Broszura, która została zaprezentowana podczas otwarcia wystawy, trafi m.in. do będzińskich placówek oświatowych i kulturalnych, gdzie będzie wykorzystana, jako materiał edukacyjny wspierający rozwój zainteresowań młodego pokolenia historią miasta.

Realizowany przez Stowarzyszenie Filary Kultury projekt Honorowi Obywatele Miasta Będzina uzyskał wsparcie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie, przy której stowarzyszenie funkcjonuje oraz Towarzystwa Przyjaciół Będzina i Studia Fotograficznego Foto Borkowscy. Życzliwość i fachową pomoc stowarzyszenie otrzymało także od Sławomira Brodzińskiego Przewodniczącego Rady Miejskiej Będzina w latach 1998-2006 i 2010-2014, który podczas uroczystego otwarcia wystawy zapoznał uczestników spotkania z ideą, zasadami oraz prawnymi podstawami nadawania honorowego obywatelstwa.

Całość spotkania uświetnił występ zawodowych muzyków, Eweliny Binkowskiej i Andrzeja Schneider, którzy zabrali gości w klimatyczną podróż po świecie jazzu.


PROJEKT Honorowi Obywatele Miasta Będzina DOFINANSOWANY PRZEZ MIASTO BĘDZIN Z DOTACJI NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO W ZAKRESIE KULTURY.

Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach Obraz Zagłębia Dąbrowskiego w legendach i bajkach

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.