przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

5 urodziny Nocy z Andersenem

5 urodziny Nocy z Andersenem

W piątkowy wieczór 30 marca będzińska biblioteka tętniła życiem. Wielu młodych miłośników książek pragnąc przeżyć niezapomnianą przygodę postanowiło wspólnie z bibliotekarzami poszukać skarbów ukrytych wśród wielu tysięcy tomów książek ważnych, popularnych i ... nieco już zapomnianych. Okazją dostarczenia dzieciom niezapomnianych wrażeń, emocji i wspomnień stała się po raz kolejny organizowana od kilku lat międzynarodowa impreza czytelnicza dla dzieci pt. "Noc z ANDERSENEM", która w tym roku obchodziła 5 urodziny. W trakcie tej jedynej nocy entuzjaści książek starają się zawsze rozbudzać w dzieciach zainteresowania czytelnicze, ukazując piękno słowa mówionego i drukowanego, popularyzując przy tym książkę jako podstawowe i wiarygodne źródło informacji.

Wszystkich miłośników baśni, bajek i bajania podczas minionej "Nocy z ANDERSENEM" czekało wiele niespodzianek, konkursów i quizy. Dzieci mogły m.in.: spotkać się z "Czarnym Kotem" z MZS Nr 2, który na okoliczność 5 urodzin Nocy Andersena przygotował specjalny "baśniowy przekładaniec", obejrzeć fragmenty spektaklu "Mała Syrenka" prezentowane przez aktorów Teatru Dzieci Zagłębia. Z pomocą zaproszonych gości Prezydenta Miasta Ryszarda Fornala oraz Naczelnika Wydziału Edukacji UM Romana Goczoła dzieci przypomniały sobie najpiękniejsze baśnie Andersena, by po chwili uruchamiając własną wyobraźnię stworzyć swoje bajkowe ilustracje.

O północy milusińscy wraz z bibliotekarzami zaopatrzeni w latarki złożyli wizytę książkom mniej modnym, oczekującym w bibliotecznych katakumbach na swój come back. Wielkim zaskoczeniem było dla dzieci spotkanie z sympatycznym duszkiem mieszkającym na co dzień w starych książkach, który częstował wszystkich cukierkami. Potem jak na 5 urodziny przystało odśpiewano Sto lat !, wypito lampkę szampana oczywiście dla dzieci i zjedzono urodzinowe słodkości. O tym wszystkim co działo się podczas nocnego bajania w będzińskiej bibliotece dzieci mogły zawiadomić innych uczestników Nocy z ANDERSENEM w Czechach, Słowacji, Morawach i Polsce podczas międzynarodowej konferencji internetowej.

Po wielu emocjonujących przeżyciach dzieci miały problemy z zaśnięciem. Kiedy w końcu sen nadszedł na ich buziach pojawiły się uśmiechy zadowolenia. Ciekawe o czym śniły ...

Organizując "Noc z Andersenem" po raz kolejny będzińska biblioteka przekonała się, że ta dość niecodzienna forma popularyzacji piękna słowa mówionego i drukowanego zjednuje placówce coraz więcej sympatyków i sprzymierzeńców, którym serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc m.in.:

 • Dyrektorowi Teatru Dzieci Zagłębia
 • Dyrektorowi Ośrodka Kultury
 • Wypożyczalni Kostiumów
 • Dyrektorowi, nauczycielom i członkom grupy teatralnej "Czarny Kot" z Miejskiego Zespołu Szkół Nr 2

W sposób szczególny pragniemy podziękować w imieniu własnym oraz dzieci uczestniczących w bajkowej nocy Firmie Rodzinnej Emil Kristof z Rybnika (sklep firmowy koło LIDLA) oraz Piekarni "KŁOS" z Boguchwałowic (sklep firmowy na Ryneczku) za okazanie wsparcie i przekazanie wyrobów cukierniczych, pieczywa i bułek dzięki, którym dzieci miały energię i siłę szaleć do późnych godzin nocnych.

5 urodziny Nocy z Andersenem 5 urodziny Nocy z Andersenem5 urodziny Nocy z Andersenem 5 urodziny Nocy z Andersenem5 urodziny Nocy z Andersenem 5 urodziny Nocy z Andersenem5 urodziny Nocy z Andersenem 5 urodziny Nocy z Andersenem5 urodziny Nocy z Andersenem 5 urodziny Nocy z Andersenem5 urodziny Nocy z Andersenem 5 urodziny Nocy z Andersenem5 urodziny Nocy z Andersenem 5 urodziny Nocy z Andersenem5 urodziny Nocy z Andersenem 5 urodziny Nocy z Andersenem5 urodziny Nocy z Andersenem 5 urodziny Nocy z Andersenem5 urodziny Nocy z Andersenem 5 urodziny Nocy z Andersenem5 urodziny Nocy z Andersenem 5 urodziny Nocy z Andersenem5 urodziny Nocy z Andersenem 5 urodziny Nocy z Andersenem5 urodziny Nocy z Andersenem 5 urodziny Nocy z Andersenem • zak
 • OIN
 • BatProfi
 • Kaufland
 • MPWIK
 • Społem
 • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.