przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Randka w ciemno z książką

Randka w ciemno z książką

W związku ze zbliżającymi się Walentynkami Oddział dla dzieci i młodzieży przygotował małą niespodziankę. W bibliotece dziecięcej, przez najbliższy tydzień, można znaleźć kosze z zagadkowymi książkami. Cała zabawa nosi nazwę "Randka w ciemno z książką" i polega ona na wypożyczeniu książki z kosza, której opis przypadnie nam najbardziej do gustu. I jak to na randkę w ciemno przystało okładka, tytuł i autor pozostaną nieznane do samego końca. Literaccy kandydaci to książki wybrane dla dzieci w wieku od 6 -14 lat. Zapraszamy do zabawy i zachęcamy do odnalezienia w sobie miłości... do książek!


więcej informacji

dodano: 09-02-2021
Audiobooki do pobrania

Będzińska książnica w ramach współpracy z Fundacją Edukacji Nowoczesnej przedstawia projekt "Książka dla każdego", w ramach którego powstają adaptacje książek w formacie przyjaznym dla osób niewidomych i niedowidzących - DAISY. Zaadaptowane publikacje w wersji elektronicznej można pobrać ze strony Fundacji. Warunkiem pobrania dokumentu może być każda osoba posiadająca ważny dokument poświadczający niepełnosprawność narządu wzroku. Poniżej zamieszczamy bezpośredni link, który posłuży do zalogowania użytkownika, co może uczynić członek rodziny lub opiekun osoby z niepełnosprawnością wzroku:

Rejestracja do programu


dodano: 04-02-2021
Lutowe nowości wypożyczalni dla dorosłych

Lutowe nowości wypożyczalni dla dorosłych

Na półki działu "Wypożyczalni dla dorosłych" trafiły pierwsze w tym roku nowości książkowe.

Najświeższe pozycje czekają już na czytelników. Wśród nich kolejne tomy ulubionych serii, powieści obyczajowe i kryminalne, thrillery, biografie, reportaże oraz literatura podróżnicza i historyczna. Każdy znajdzie coś siebie: nowe książki znanych i lubianych autorów, debiuty oraz kontynuacje ulubionych powieści. Na zdjęciach tylko część z nich, także zapraszamy do biblioteki! Wszystkie zakupione nowości można znaleźć w naszym katalogu, dostępnym na naszej stronie internetowej.


więcej informacji

dodano: 03-02-2021
Dziś jest Dzień Pozytywnego Myślenia

Dzień Pozytywnego Myślenia

więc zachęcamy do odrzucenia wszystkich trosk chociaż na chwilę i zapoznania się z literaturą, która pozwoli na duży uśmiech. Oprócz książek, które wprawiają nas w dobry nastrój samą fabułą, polecamy również literaturę nawiązującą stricte do naszych emocji, sposobu myślenia, czy ogólnego nastawienia. Znajdują się wśród nich pozycje, które pomogą odnaleźć w sobie optymizm zarówno dzieciom jak i dorosłym. I w myśl Tygryska - postaci z "Kubusia Puchatka" A. A. Milnea - nie martw się drogi Czytelniku i cytując "Zrób miejsce na naprawdę ważne rzeczy" - takie jak brykanie i przyjaciele.


więcej informacji

dodano: 02-02-2021
Bibliotekarze się szkolą. Komunikacja interpersonalna w relacjach zawodowych

Komunikacja interpersonalna w relacjach zawodowych

Bez nawiązywania, podtrzymywania i rozwijania kontaktów oraz relacji międzyludzkich trudno funkcjonować w społeczeństwie, zwłaszcza w grupie, którą stanowi "dobrze zgrany" zespół pracowników danej instytucji. Jednym z ważniejszych czynników w stosunkach personalnych jest porozumiewanie się, czyli komunikacja. Aby udoskonalić drogę wymiany myśli, poglądów, spostrzeżeń, a zarazem przepływ pozytywnej energii oraz dobrej atmosfery pracy (zarówno dla bibliotekarzy i użytkowników biblioteki) wszyscy pracownicy będzińskiej książnicy postanowili pochylić się nad zagadnieniem komunikacji międzyludzkiej, jako jednej z najbardziej pospolitych postaci regulowania stosunków międzyludzkich. Pierwsze i nie ostatnie szkolenie dotyczące zagadnienia komunikacji przeprowadził Michał Fiuk - kierownik Działu Promocji MiPBP w Będzinie. Warto pracować nad własną komunikacją, dzięki temu stajemy się bardziej otwarci na głos drugiego człowieka, na każdej płaszczyźnie egzystencji, zwłaszcza zawodowej.


więcej informacji

dodano: 26-01-2021
Babcia i dziadek oczami Davida Walliamsa

Propozycje czytelnicze na Dzień Babci i Dziadka

Ponownie pragniemy uświęcić Dzień Babci i Dzień Dziadka literackimi propozycjami nawiązującymi do tych wyjątkowych świąt. Tym razem wybór padł na książki autorstwa Davida Walliamsa, które w swoim niezwykle kolorowym i szalonym świecie pokazują ciekawe przypadki nietypowych dziadków oraz babć. Co by było gdyby nasza babcia miała jakąś tajemnicę? Albo nasz dziadek zaplanował swoją wielką ucieczkę? A jeśli to wszystko byłoby okraszone miłością dziadków do wnuków i odwrotnie? Wtedy powstają takie fantastyczne książki jak "Babcia Rabuś" i "Wielka ucieczka dziadka", które nie tylko bawią, ale i wzruszają. Gorąco polecamy i zachęcamy do zapoznania się również z innymi książkami znajdującymi się w Oddziale dla dzieci i młodzieży, które pozwolą uczcić te wyjątkowe dni.


więcej informacji

dodano: 21-01-2021
Propozycje czytelnicze na Dzień Babci i Dziadka

Propozycje czytelnicze na Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowaliśmy dla Państwa dwie przepiękne propozycje literackie: "Cudowną wyspę dziadka" oraz "Lato u babci" autorstwa Benjiego Daviesa.

Obie te książki łączy ciepło i wyjątkowy fantastyczny klimat. Historie te pozwalają nam poznać nasze babcie oraz dziadków z innej bardziej przygodowej strony, ale także pokochać ich na nowo, a nawet jeszcze bardziej. Autor odmalował, zarówno pisarsko jak i ilustratorsko dwie perełki, które spodobają się zarówno wnukom jak i samym dziadkom. Po te oraz inne propozycje literackich skarbów przedstawiających wyjątkowe portrety naszych najbliższych zapraszamy do Oddziału dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki.


więcej informacji

dodano: 21-01-2021
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6 7  8  » 

Ilość aktualności w bazie: 50

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.