przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Radosnych Świąt

Radosnych Świąt Radosnych Świąt


dodano: 01-04-2021
Ważna informacja dla czytelników

Ważne!


dodano: 02-04-2021
Noc z Andersenem

Noc z Andersenem

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci oraz towarzyszącym świętu urodzinom znanego baśniopisarza, Hansa Christiana Andersena, które obchodzone są 2 kwietnia, oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki przygotował wystawę poświęconą temu wyjątkowemu pisarzowi. Zaprezentowane w holu dolnym biblioteki zdjęcia z życia autora, jego książki oraz prace przygotowywane w czasie wolnym przybliżą dzieciom i dorosłym świat pisarza. Wystawa prezentuje również przyszłość inspirowaną dorobkiem Andersena, m.in. muzeum poświęcone osobie pisarza, które zostanie otwarte w najbliższym czasie w Odense, rodzinnym mieście bajkopisarza.

Na odwiedzających bibliotekę, obok wystawy czeka także kilka niespodzianek. Co roku najmłodsi entuzjaści czytania uczestniczyli w wydarzeniu międzynarodowym pt. "Noc z Andersenem". W tym roku, pomimo panującej sytuacji bibliotekarze postanowili przygotować kilka atrakcji, w lekko zmienionej formie, pozwalających zanurzyć się w baśniowy świat andersenowskiej przygody. Każdy odwiedzający bibliotekę może oddać głos na ulubioną baśń wybraną z przygotowanej listy lub korzystając z przygotowanych faceboardów samemu stać się baśniową postacią. Dodatkowo czeka stoisko z latającym kufrem, który przyjmie każde odręcznie napisane w urodzinowym klimacie życzenia do Pana Andersena, a także plansza Księżniczki na ziarnku grochu, gdzie wcześniej przygotowaną przez siebie poduszkę dołączamy do niewygodnego stosu, tak, aby choć odrobinę umilić wypoczynek głównej bohaterce. Zapraszamy wszystkich do zabawy i odwiedzania naszej biblioteki.


więcej informacji

dodano: 30-03-2021
Ważna informacja dla czytelników

W oparciu o aktualne obostrzenia i ograniczenia wprowadzone w dniu 25 marca br. informujemy, że zamknięte pozostają wszystkie filie, czytelnia?oraz punkt biblioteczny?MiPBP w Będzinie.

Jedynie otwarty dla Czytelników pozostanie budynek główny będzińskiej książnicy, wypożyczalnia główna oraz oddział dla dzieci i młodzieży. W celu minimalizacji możliwości przenoszenia wirusa zachęcamy do składania zamówień na materiały biblioteczne drogą telefoniczną, e-mailem lub poprzez katalog.

W okresie od 29 marca do 9 kwietnia za niezwrócone w terminie materiały biblioteczne nie będę naliczane kary pieniężne. O wszystkich zmianach dotyczących działalności będziemy informować niezwłocznie na naszej stronie internetowej oraz na profilach społecznościowych.

Użytkowników biblioteki prosimy o wyrozumiałość dla wszelkich zaistniałych zmian.

W celu uzyskania bliższych informacji prosimy

o kontakt telefoniczny - 32 267 41 65

- od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do do 15.00.

Ważne!


dodano: 26-03-2021
XXIII edycja konkursu Moja Ziemia - Czysty Świat

Plakat konkursu

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w XXIII edycji konkursu z zakresu ochrony środowiska i ekologii. Ogólnopolski konkurs Moja Ziemia - Czysty Świat pt."Zielona Świadomość" jest organizowany przez Urząd Miejski w Będzinie, Starostwo Powiatowe w Będzinie, Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne - Lasy Państwowe Nadleśnictwo Siewierz. Służy on upowszechnianiu wiedzy o przyrodzie, podnoszeniu poziomu świadomości ekologicznej oraz propagowaniu postaw sprzyjających ochronie środowiska naturalnego wśród przedstawicieli młodego pokolenia.

Tegoroczna edycja będzie poświęcona szeroko rozumianemu zagadnieniu świadomości ekologicznej. Do zadań konkursowych należą m. in.: projekt okładki książki, prezentacja multimedialna, przygotowanie strony z gazety, czy też nagranie filmu. Prace na konkurs można składać do 9 kwietnia 2021r. w Oddziale dla dzieci i młodzieży MiPBP w Będzinie, bądź nadesłać na adres mailowy konkursekologiczny@biblioteka.bedzin.pl. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 28.04.2021r. Laureatów poznamy dzięki informacji na oficjalnej stronie internetowej www.biblioteka.bedzin.pl i profilu Facebook Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Regulamin konkursu jest dostępny pod poniższym linkiem:

Regulamin konkursu Moja Ziemia Czysty Świat pt."Zielona świadomość"


dodano: 09-03-2020
Kolejne audiobooki w będzińskiej książnicy

audiobooki

W ramach dofinansowania środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do projektu "Książka dla każdego", Fundacja Edukacji Nowoczesnej przekazała do będzińskiej książnicy 50 nowych adaptacji książek w formacie DAISY - przyjaznym dla osób niewidomych i słabowidzących.


dodano: 09-03-2021
Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Drogie Panie,

w dniu Waszego święta

biblioteka o Was pamięta :)

Z najlepszymi życzeniami


dodano: 08-03-2021
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4 5  6  7  8  » 

Ilość aktualności w bazie: 50

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.