przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Dziś jest Dzień Pozytywnego Myślenia

Dzień Pozytywnego Myślenia

więc zachęcamy do odrzucenia wszystkich trosk chociaż na chwilę i zapoznania się z literaturą, która pozwoli na duży uśmiech. Oprócz książek, które wprawiają nas w dobry nastrój samą fabułą, polecamy również literaturę nawiązującą stricte do naszych emocji, sposobu myślenia, czy ogólnego nastawienia. Znajdują się wśród nich pozycje, które pomogą odnaleźć w sobie optymizm zarówno dzieciom jak i dorosłym. I w myśl Tygryska - postaci z "Kubusia Puchatka" A. A. Milnea - nie martw się drogi Czytelniku i cytując "Zrób miejsce na naprawdę ważne rzeczy" - takie jak brykanie i przyjaciele.


więcej informacji

dodano: 02-02-2021
Bibliotekarze się szkolą. Komunikacja interpersonalna w relacjach zawodowych

Komunikacja interpersonalna w relacjach zawodowych

Bez nawiązywania, podtrzymywania i rozwijania kontaktów oraz relacji międzyludzkich trudno funkcjonować w społeczeństwie, zwłaszcza w grupie, którą stanowi "dobrze zgrany" zespół pracowników danej instytucji. Jednym z ważniejszych czynników w stosunkach personalnych jest porozumiewanie się, czyli komunikacja. Aby udoskonalić drogę wymiany myśli, poglądów, spostrzeżeń, a zarazem przepływ pozytywnej energii oraz dobrej atmosfery pracy (zarówno dla bibliotekarzy i użytkowników biblioteki) wszyscy pracownicy będzińskiej książnicy postanowili pochylić się nad zagadnieniem komunikacji międzyludzkiej, jako jednej z najbardziej pospolitych postaci regulowania stosunków międzyludzkich. Pierwsze i nie ostatnie szkolenie dotyczące zagadnienia komunikacji przeprowadził Michał Fiuk - kierownik Działu Promocji MiPBP w Będzinie. Warto pracować nad własną komunikacją, dzięki temu stajemy się bardziej otwarci na głos drugiego człowieka, na każdej płaszczyźnie egzystencji, zwłaszcza zawodowej.


więcej informacji

dodano: 26-01-2021
Babcia i dziadek oczami Davida Walliamsa

Propozycje czytelnicze na Dzień Babci i Dziadka

Ponownie pragniemy uświęcić Dzień Babci i Dzień Dziadka literackimi propozycjami nawiązującymi do tych wyjątkowych świąt. Tym razem wybór padł na książki autorstwa Davida Walliamsa, które w swoim niezwykle kolorowym i szalonym świecie pokazują ciekawe przypadki nietypowych dziadków oraz babć. Co by było gdyby nasza babcia miała jakąś tajemnicę? Albo nasz dziadek zaplanował swoją wielką ucieczkę? A jeśli to wszystko byłoby okraszone miłością dziadków do wnuków i odwrotnie? Wtedy powstają takie fantastyczne książki jak "Babcia Rabuś" i "Wielka ucieczka dziadka", które nie tylko bawią, ale i wzruszają. Gorąco polecamy i zachęcamy do zapoznania się również z innymi książkami znajdującymi się w Oddziale dla dzieci i młodzieży, które pozwolą uczcić te wyjątkowe dni.


więcej informacji

dodano: 21-01-2021
Propozycje czytelnicze na Dzień Babci i Dziadka

Propozycje czytelnicze na Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowaliśmy dla Państwa dwie przepiękne propozycje literackie: "Cudowną wyspę dziadka" oraz "Lato u babci" autorstwa Benjiego Daviesa.

Obie te książki łączy ciepło i wyjątkowy fantastyczny klimat. Historie te pozwalają nam poznać nasze babcie oraz dziadków z innej bardziej przygodowej strony, ale także pokochać ich na nowo, a nawet jeszcze bardziej. Autor odmalował, zarówno pisarsko jak i ilustratorsko dwie perełki, które spodobają się zarówno wnukom jak i samym dziadkom. Po te oraz inne propozycje literackich skarbów przedstawiających wyjątkowe portrety naszych najbliższych zapraszamy do Oddziału dla dzieci i młodzieży będzińskiej biblioteki.


więcej informacji

dodano: 21-01-2021
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Babci (21 stycznia) oraz Dnia Dziadka (22 stycznia) składa będzińska książnica

Życzenia


dodano: 21-01-2021
Książki od czytelników dla czytelników

Książki od czytelników dla czytelników

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie nieustannie cieszy się życzliwością swoich Czytelników oraz ich potrzebą obdarowywania książnicy prywatnie gromadzonymi książkami. Tym razem partia pięknych książek trafiła do Oddziału dla dzieci i młodzieży, bowiem ofiarodawcami są nasi najmłodsi Czytelnicy: Staś i Zosia. Rodzeństwu dziękujemy za wspaniały prezent, który odzwierciedla ich szlachetność i dobroć, dzięki którym zbiory dziecięce naszej książnicy wzbogaciły się o ciekawe książkowe przygody.

Wspaniałych mamy Czytelników, których serdecznie i ciepło pozdrawiamy. I oczywiście zapraszamy wszystkich do biblioteki.


więcej informacji

dodano: 19-01-2021
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne, autor dobrze znanych i lubianych książek "Kubuś Puchatek" i "Chatka Puchatka". Sympatyczny Kubuś Puchatek, amator miodu, mimo upływu lat jest jednym z najpopularniejszych misiów świata literatury. Dzień urodzin jego twórcy z biegiem lat stał się okazją by świętować urodziny misia. I tak 18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Historie o wyjątkowej przyjaźni chłopca i pluszowego niedźwiadka Alan Aleksander Milne napisał dla swojego syna, po ich wspólnej wycieczce do zoo, gdzie zobaczyli niedźwiedzicę o imieniu Winniepeg. Książka pod tytułem "Winnie the Pooh" została wydana dla szerszego grona czytelników w 1926 roku, a w Polsce w 1938 roku. Na kartach opowieści oprócz Kubusia Puchatka pojawili się inni zwierzęcy bohaterowie, jak Prosiaczek, Kangurzyca z Maleństwem, Królik, czy wiecznie smutny, ale niezwykle uroczy osioł Kłapouchy. Do dziś są doskonale znani zarówno dzieciom jak i dorosłym, dzięki stale wznawianym wydaniom książek oraz licznym animowanym adaptacjom filmowym powstającym w studio Walta Disneya. W będzińskiej bibliotece nie brakuje różnych wydań książek o wyjątkowej przyjaźni chłopca o imieniu Krzyś i jego wiernym towarzyszu zabaw, Kubusiu Puchatku, Misiu o Bardzo Małym Rozumku, ale wielkim sercu i ogromnej wrażliwości. Zachęcamy do czytania fantastycznych historii i przygód, które niewątpliwie wywołują uśmiech, bez względu na to, który raz z kolei sięga się po twórczość A. A. Milne.


więcej informacji

dodano: 18-01-2021
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 13  » 

Ilość aktualności w bazie: 89

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.