przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteki Narodowej
Przejście do strony zewnętrznej informacji o programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przejście do strony zewnętrznej Ministerstwa
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Listopadowy wieczór z książką Petry Dvořákovej "Wrony" - kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Dyskusyjny klub książki zdjęcie

Powieść Petry Dvořákovej przedstawia kilka dni z życia z pozoru normalnej, zwykłej rodziny. Narracja prowadzona jest dwutorowo z punktu widzenia dwunastoletniej Basi i z punktu widzenia jej matki. W trakcie czytania stopniowo wgłębiamy się w relacje pomiędzy domownikami i to co odkrywamy okazuje się szokujące.

"Wrony" są powieścią o samotności, niezrozumieniu, manipulacji, hipokryzji, bezradności, przemocy. Pokazują w jakim stopniu dziecko staje się bezbronne w świecie dorosłych, którego nie rozumie.

Dla miłośników literatury po raz kolejny były otwarte drzwi kawiarni Cafe No13, która obecnie stało się stałym miejsce spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze doceniają miłą atmosferę oraz wyborną kawę i herbatę serwowaną w kawiarni i już dziś wyczekują grudniowego, literackiego spotkania, na które serdecznie zapraszamy


dodano: 23-11-2021
Klub Młodego Odkrywcy na szerokich oceanicznych wodach

kmo

Wczorajsze spotkanie Klubu Młodego Odkrywcy nosiło tytuł "Co by było gdyby oceany zgęstniały?". Dzieci wraz z bibliotekarzem poruszały temat życia w oceanie oraz zagrożeń jakie powstają poprzez działalność człowieka. Pytanie zawarte w temacie zajęć odnosiło się do Wielkiej Pacyficznej Plamy Śmieci, która w rzeczywistości przypomina gęstą plastikową zawiesinę, czy zupę. Mali Klubowicze poznali najnowsze rozwiązanie tego problemu tj. projekt "Jenny" oraz zastanowiły się co należy zrobić, aby w przyszłości tego problemu uniknąć. Zajęcia zwieńczyła praca plastyczna - żółwik, wykonany z plastikowych opakowań po słodyczach.


dodano: 18-11-2021
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

dkk

Jak każdego miesiąca zatrzymujemy się choć na chwilę, by wspólnie podyskutować o literaturze. Tak o to, jutro, we czwartek - 18 listopada, o godz.: 17.00 - w gościnnych progach CAFE N'13 na będzińskim dworcu PKP Będzin-Miasto "weźmiemy na warsztat" bestseller z Czech, kameralną opowieść o świetle i mroku pt.: "Wrony", której autorką jest czeska scenarzystka Petra Dvořáková. Zapraszamy na DKK i dobrą kawę


dodano: 17-11-2021
Zapraszamy na kolejne spotkanie najmłodszych czytelników i nie tylko w ramach Klubu Młodego Odkrywcy pt.: "Co by było, gdyby... oceany zgęstniały?

KMO

Cykl "Co by było, gdyby..." w ramach Klubu Małego Odkrywcy to rodzaj warsztatów edukacyjnych dla dzieci w wieku od 8 do 11 lat, podczas których są poruszane tematy związane z przyrodą, ekologią oraz otaczającym nas światem, a wszystko po to by zwrócić uwagę młodych uczestników na przyszłość naszej planety. Zapraszamy 17 listopada (środa) o godz.: 16.00 do oddziału dla dzieci i młodzieży. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel.: 32 267-48-28.


dodano: 16-11-2021
Finał XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego "Znaszli ten kraj" w będzińskiej książnicy

finał

W poniedziałkowe popołudnie (15 listopada br.) do będzińskiej książnicy przybyli artyści, którzy, dzięki swojemu talentowi, ukazali piękno kraju, wyrażone w formie literackiej oraz przedstawione na obrazie malowanym, haftowanym, fotografii oraz rzeźbie, do którego zgłosiło się 111 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do lat 18 (47 osób) oraz dorośli - powyżej lat 18 (64 osób).

Prace zostały nadesłane z terenu Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego oraz Jaworzna, Krakowa, Dębicy, Legnicy, Łaz i Zelowa.

Jury konkursowe nagrodziło 19 prac statuetkami, a 23 prace zostały wyróżnione pamiątkowym dyplomem. Dla każdego z wywołanych na scenę artystów czekał specjalnie przygotowany na tę okazję katalog prac, będący świadectwem zaangażowania i pasji Twórców.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, jak przed laty, wraz z Powiat Będziński współorganizowała konkurs, którego głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dabrowskiego.

Gratulujemy zwycięzcom konkursu oraz wszystkim uczestnikom, którzy znaleźli czas i oddali "cząstkę siebie" tworząc prawdziwe arcydzieła, które można podziwiać w Galerii klubu "Pod Sową" MiPBP w Będzinie do końca listopada br.


więcej informacji

dodano: 16-11-2021
Współpraca będzińskiej książnicy ze Szkołą Podstawową nr 10 w Będzinie

bookcrossing

Nie ma to jak ruszyć z kopyta w poniedziałek i zaopatrzyć się w nowe pozycje literackie. Te już dostępne dzięki akcji Bookcrossingu zorganizowanej przy Szkole Podstawowej nr 10 im. Armii Krajowej w Będzinie. Cieszymy się, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie mogła wesprzeć tę inicjatywę i jako partner akcji, będzie sukcesywnie wspierać kolejnymi literackimi tytułami czytelników z będzińskiej "dziesiątki" i nie tylko.

Zgodnie z ideą Bookcrossingu, czyli nieodpłatnym przekazywaniem książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (jak ten przy Szkole Podstawowej nr 10), każdy ma prawo wybrać książkę, która go zainteresuje i zabrać ze sobą. Po przeczytaniu (mamy nadzieję) książki nie trzeba zwracać w miejsce, z którego została zabrana. Możemy ją pozostawić bez konsekwencji w miejscach oznaczonych hasłem BOOKCROSSING, znajdujących się w bibliotekach, instytucjach kulturalnych i oświatowych, klubach młodzieżowych, biblioteczkach plenerowych, pubach i restauracjach, ośrodkach zdrowia, centrach handlowych czy na szlakach turystycznych, które możemy spotkać na terenie całego kraju.

Jeden z takich punktów znajduje się właśnie przy Szkole Podstawowej nr 10 w Będzinie!

Zobaczcie sami "Wędrujące Książki z SP-e 10-tki"

Zapraszamy do lektury


więcej informacji

dodano: 15-11-2021
Budżet obywatelski

Budżet obywatelski

DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY GŁOS - rozstrzygnięcie głosowania w ramach budżetu obywatelskiego.?

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Będzina, naszym Czytelnikom za oddane głosy w ramach budżetu obywatelskiego, na projekty przeznaczone do realizacji w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie.

W głosowaniu wygrały 2 projekty:

 • 75 gier na 75 -lecie biblioteki oraz
 • Zasłuchany Senior - Zaczytany Senior
 • na łączną kwotę 24 846,57zł

  Jeszcze raz D Z I Ę K U J E M Y

  - będzińscy bibliotekarze


  dodano: 15-11-2021
  Starsze wiadomości: « 1  2 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  » 

  Ilość aktualności w bazie: 89

  Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
  Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

  Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.