przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

UL z książkami, a w nim spotkania autorskie online

spotkania autorskie online

UL z książkami to propozycja dla wszystkich osób, którym w tym szczególnym czasie brakuje spotkań, także tych z nutą literackiego słowa. Unia Literacka proponuje od 16 marca codziennie o godz. 18.00 internetowe spotkania autorskie, których gośćmi będą: Zygmunt Miloszewski, Magdalena Grzebałtowska, Jacek Dehnel, Michał Rusinek. Szczegółowe informacje na https://www.facebook.com/unia.literacka/posts.

Polecamy!


dodano: 19-03-2020
"Dzień Kobiet" w będzińskiej książnicy

Dzień Kobiet w będzińskiej książnicy

W miniony piątek do naszej biblioteki zawitała pisarka, dziennikarka i felietonistka Aldona Likus-Cannon.

Na stałe Pani Aldona mieszka w Monachium, jednak czuje mocną więź ze swoimi czytelnikami w Polsce, czego przykładem niech będzie nasze spotkanie autorskie. W rozmowie z pisarką, mogliśmy się dowiedzieć skąd w kobiecie sukcesu, zawodowo związanej z branżą menadżerską, chęć, potrzeba serca złapania za pióro. Autorka, jak sama przyznała, uwielbia analizować życiowe bolączki jakie można zaobserwować w społeczeństwie, a wtenczas papier sam staje się odbiciem lustrzanym wyrażanych emocji. W dyskusji między autorką, a czytelnikami poruszono wiele wątków, które kryją tytuły książek. Konkluzją spotkania stałą się ludzka mądrość i wzajemny szacunek, a zwłaszcza do płci pięknej i to nie tylko z okazji "Dnia Kobiet".

Ps. W imieniu czytelniczek i czytelników dziękujemy Pani Aldonie Likus-Cannon za przekazane pozycje książkowe do naszej bibliotek.


więcej informacji

dodano: 10-03-2020
Z wizytą w bibliotece

Z wizytą w bibliotece

W dniu 1 marca br. będzińską książnicę odwiedzili uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie. Podczas spotkania, obie grupy miały możliwość zwiedzenia pomieszczeń bibliotecznych, które są otwarte dla czytelników zarówno młodych jak i tych starszych. Wizyta na Oddziale dla dzieci i młodzieży zapoznała ich z podstawowymi zasadami zapisu czytelnika oraz umożliwiła im samodzielne buszowanie pomiędzy regałami w celu zdobycia pierwszego miejsca w konkursie na odnalezienie największej, wskazanej ilości materiałów bibliotecznych. W trakcie spaceru po Wypożyczalni Głównej uczniowie porównywali zbiory odpowiednie dla ich wieku z tymi, które wypożyczają ich rodzice, a także dziadkowie. Wizyta zakończyła się w Czytelni oraz dziale Dokumentacji Życia Społecznego, w którym znajdują się najstarsze w bibliotece książki. Dział ten zawiera ciekawe i wyjątkowe zbiory, które wyjątkowo zainteresowały dzieci.


więcej informacji

dodano: 10-03-2020
Jak przedszkolaki stworzyły własny kalendarz?

Jak przedszkolaki stworzyły własny kalendarz?

9 Marca Grupa Żabek z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Będzinie uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w bibliotece, które odbyły się pod tytułem "Opowiadanie na każdy dzień roku".

Celem zajęć było rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i zapoznanie z nazwami miesięcy. W wykonaniu zadania pomogła książka pt.: "365 Przygód Zwierząt". Zadaniem dzieci było wylosowanie haseł - nazw miesięcy, a następnie wykonanie rysunku tego co kojarzy się im z danym miesiącem. I tak o to powstał dziecięcy kalendarz na cały rok


więcej informacji

dodano: 10-03-2020
Uczniowie będzińskiego Kopernika na tropach zapomnianego artysty Zygmunta Hońka w będzińskiej książnicy

Na tropach zapomnianego artysty Zygmunta Hońka

Grupa uczniów kształcących się w I Liceum im. Mikołaja Kopernika w Będzinie wzięła udział w prelekcji przedstawiającej życie i twórczość Zygmunta Hońka. Prelekcji towarzyszyła wystawa prac zapomnianego będzińskiego artysty, który przed wielu laty sam został absolwentem, a następnie nauczycielem w będzińskim liceum. Obrazy zaprezentowane w będzińskiej książnicy pochodzą z prywatnych zbiorów Władysława Michała Skarżyńskiego i z tego miejsca dziękujemy za udostępnienie tych nielicznych, pozostałych prac artysty.

"To nie koniec poszukiwań śladów z życia i działalności Zygmunta Hońka" - zadeklarował młodzieży Michał Fiuk - prelegent i kustosz wystawy. Aprobata młodzieży w poszukiwaniu Hońkowych artefaktów tylko dodaje energii do odkrywania na nowo historii anonimowego, będzińskiego twórcy.


więcej informacji

dodano: 09-03-2020
Mała książka - Wielki człowiek

Mała książka - Wielki człowiek

Filia nr 2 Warpie realizuje projekt w ramach ogólnopolskiej akcji "Mała Książka - Wielki Człowiek" skierowany do dzieci w wieku 3 - 6 lat. Dzięki współpracy bibliotekarza z Miejskim Przedszkolem nr 10 w Będzinie, przedszkolaki wraz z rodzicami chętnie odwiedzają bibliotekę i uczestniczą w projekcie. Dzieci podczas wizyt w bibliotece potrafią samodzielnie wybrać interesujące ich książki z księgozbioru dziecięcego. Za każdą wizytę i wypożyczenie książek otrzymują naklejkę "delfinka", którą wklejają do Karty Młodego Czytelnika. Po uzbieraniu 10 naklejek otrzymują pamiątkowy dyplom.

W czwartek podczas spotkania z przedszkolakami wręczono pierwsze dyplomy dla młodych czytelników: Oskara i Emilii. Serdecznie gratulujemy.więcej informacji

dodano: 08-03-2020
Zmiana godzin otwarcia

Zmiana godzin otwarcia biblioteki głownej w soboty od 8 do 14


dodano: 04-03-2020
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  » 

Ilość aktualności w bazie: 138

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.