przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Rusz Głową

Rusz Głową

Czy szachista musi mieć umysł ścisły? - To jeden z wielu mitów na temat królewskiej gry.

W szachy może grać każdy - przedszkolaki, dzieci w wieku szkolnym, młodzież, dorośli, seniorzy…

Na naukę nigdy nie jest za późno :-)

Dzięki grze w szachy zapewnimy regularny trening, który będzie prawdziwą gimnastyką dla naszego umysłu.

Trening czyni mistrza! Systematyczna gra w szachy pozwala, aby umysł pozostawał w dobrej kondycji przez długi czas!

Szachy dają szansę wygrać nie tylko z przeciwnikiem, ale też z demencją i innymi chorobami wieku senioralnego.

Zapraszamy na następne spotkanie z szachami, które rozpoczniemy w samo południe 25 lutego br.


więcej informacji

dodano: 04-02-2020
Przystanek Będzin Jana Artymowicza

Przystanek Będzin Przystanek Będzin

Świat przyrody, czasem tej przez wielu ludzi obojętnie mijanej w codziennej wędrówce, jest wielką inspiracją twórczą Jana Artymowicza, artysty którego prace już od 7 lutego będzie prezentować Filia nr 3 - Dworzec Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Autor wystawy "Przystanek Będzin" pochodzi z Nowej Soli, ale jak podkreśla, jego miejscem na ziemi stał się Będzin, w którym mieszka z rodziną, w którym pracował zawodowo, i w którym powstają jego obrazy. Maluje od dawna, ale dopiero od kilku lat prezentuje prace na wystawach i konkursach. Debiutował w 2015 roku wystawą "Pastelowo" w MDK "Andaluzja" w Piekarach Śląskich. Potem były kolejne ekspozycje w Katowicach, Mikołowie, Sosnowcu. W 2019 roku zakwalifikowała się do wystawy prezentującej najlepszych artystów uczestniczących w 25. Ogólnopolski Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka. Pan Jan Artymowicz jest również laureatem wyróżnienia oraz nagrody publiczności IX Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej, który odbył się w 2016 roku w Mikołowie. Jego obrazy czerpią z przyrody i krajobrazu, których najwięcej wśród twórczości artysty. Ale Jan Artymowicz obok pejzaży i kwiatów, nie boi się także architektury czy abstrakcji. Niektóre jego prace powstają pod wpływem innej pasji, jaką jest fotografia utrwalająca piękno Górnego Śląska, Małopolski i Opolszczyzny. Od dwóch lat Jan Artymowicz jest aktywnym członkiem Grupy Malarskiej Zawodzie działającej przy MDK Katowice-Zawodzie, prowadzonej pod kierunkiem Aldony Adamskiej - Dziuby.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 7 lutego o godzinie 17.30 w Filii nr 3 Dworzec (plac Kolei Warszawsko -Wiedeńskiej 3) będzińskiej biblioteki. Zapraszamy. Wstęp wolny


dodano: 04-02-2020
Luty miesiącem języka ojczystego w będzińskiej książnicy

Luty miesiącem języka ojczystego w będzińskiej książnicy

Z racji Dnia Języka Ojczystego obchodzonego corocznie 21 lutego wypożyczalnia główna przygotowała promocję pozycji polskich autorów, pisarzy, publicystów. Niech miesiąc luty będzie przypominał nam o słynnym cytacie Mikołaja Reja z Nagłowic, który zapisał: "A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają".

Życzymy miłej lektury.


dodano: 04-02-2020
Lutowe spotkanie Lubika

Lutowe spotkanie Lubika

Zapraszamy wszystkie dzieci w przedziale wiekowym 4-7 lat na kolejne spotkanie dyskusyjnego klubu książki dla dzieci "Lubik", które odbędzie się 13 lutego br. o godzinie 16.00 w oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Życzymy miłej lektury.


dodano: 04-02-2020
Zajęcia biblioteczne dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie

Zajęcia biblioteczne dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie

Oddział dla dzieci i młodzieży odwiedzili uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Będzinie, aby zapoznać się z księgozbiorem i wziąć udział w zajęciach bibliotecznych. W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się jakie istnieją rodzaje książek oraz co oprócz nich można wypożyczyć w bibliotece. Poznali również istotne różnice pomiędzy księgarnią a biblioteką. Każdy uczestnik zaczerpnąwszy wiedzy wziął udział w rozwiązywaniu zakładkowej krzyżówki, która pozwoliła utrwalić nowo zdobyte informacje. Zakładka pojawiła się również jako główny element pracy plastycznej. Dzięki kolorowym materiałom powstały zabawne stwory, które pomogą w zaznaczaniu stron wypożyczonych książek.


więcej informacji

dodano: 03-02-2020
Klub Szalonych Rękodzielniczek

Klub Szalonych Rękodzielniczek

W dniu 29.01.20 r. odbyło się kolejne spotkanie "Klubu Szalonych Rękodzielniczek".

Panie zaprezentowały ręcznie wykonane przez siebie prace, wśród których znalazł się szydełkowy łapacz snów, wykonany z wielką starannością i sercem. Szydełkowy motyw jest wpleciony w okrąg i tworzy piękną, etniczną dekoracją.

Szydełkowe czapki i szaliki również stanowią inspirację do kolejnych zajęć, na które serdecznie zapraszamy już 26 lutego br.


więcej informacji

dodano: 03-02-2020
Aniołkowe Granie w Będzinie

Aniołkowe Granie w Będzinie

Dużo wspaniałych serc, pozytywnej energii, anielskiej aury dobra i życzliwości i nieco nostalgii zagościło 30 stycznia w będzińskiej bibliotece. Wszystko za sprawą koncertu charytatywnego "Aniołkowe Granie", który wieńczył akcję przeprowadzoną w Będzinie z inicjatywy społeczności Przedszkola Miejskiego nr 11.

Aniołkowe Granie to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem niezmiennie jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego. Dodatkowo organizowane są zbiorki artykułów niezbędnych w procesie opieki nad dziećmi potrzebującymi wsparcia. Będzińskie Przedszkole postanowiło zorganizować zbiórkę dla podopiecznych Domu Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie. Wszystkie artykuły higieny osobistej, zebrane w placówkach oświatowych Będzina, które włączyły się do akcji oraz te, przekazane przez czytelników będzińskiej książnicy i Posła na Sejm RP, Pana Rafała Adamczyka zostały w dniu koncertu wręczone dyrektorowi Domu Dziecka i jego niezwykłym podopiecznym, którzy wspaniałym występem jasełkowym złożyli podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w akcję. A było ich nie mało, a co najważniejsze wszyscy z wielkimi i pełnymi dobroci sercami. Wśród nich utalentowana akrobatyczka Lenka z Grodźca, śpiewające dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Będzinie oraz laureaci konkursu "Kolęda i kartka Bożonarodzeniowa" organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Będzinie, której dyrektor prowadził oprawę muzyczną "Aniołkowego Grania". Wśród dziecięcych serc nie zabrakło energetycznych zuchów z 20 Gromady Zuchów "ISKIERKA" ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Sosnowcu oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu. Wszyscy mali, ale wielcy swą postawą i zaangażowaniem artyści otrzymali w podziękowaniu słodkości wręczane przez Naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Będzinie, Pana Romana Goczoła.

Postawa dzieci, ich rodziców i nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy według swoich możliwości włączyli się do będzińskiego "Aniołkowego Grania" serdecznie dziękujemy. A Pani dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 11 gratulujemy inicjatywy, wytrwałości w jej realizacji i pięknego koncertu


więcej informacji

dodano: 01-02-2020
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9 10  11  12  13  » 

Ilość aktualności w bazie: 88

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.