przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Podsumowanie Biblioferii 2020

KPodsumowanie Biblioferii 2020

Chociaż pogoda spłatała psikusa i żaden dzień zimowych ferii nie był w białej aurze, to nic nie stało na przeszkodzie, by móc rozważać, a może i marzyć z najmłodszymi uczestnikami będzińskich biblioferii o białym puchu, śnieżnym bałwanie, czy zabawach i sportach organizowanych na śniegu.

Będzińscy bibliotekarze pracujący w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży oraz Filiach MiPBP w Będzinie wyszli naprzeciw pogodowym niegodziwościom i starali się przybliżyć wszystko to, co związane z białym szaleństwem, organizując zajęcia edukacyjne, literackie oraz plastyczne dla najmłodszych, którzy pozostali w domu w czasie ferii.

Brak śniegu i plusowe temperatury nie stanęły na przeszkodzie świetnej zabawie i zarazem twórczej pracy podczas warsztatów tworzenie śniegowych kul.

I bez śniegu ferie nie muszą być nudne. Licznie odwiedzający, najmłodsi uczestnicy zajęć, a było ich ponad 350 osób, dali przykład, że biblioferie to nie był stracony czas. Oprócz zimowej tematyki na milusińskich czekały spotkania i warsztaty z rysowania mangi, kryminalistyki czy zajęcia edukacyjne na których przedszkolaki oraz ich starsi koledzy i koleżanki, poznawali tajniki drzewa genealogicznego.

Naturalnie, ferie to czas odpoczynku i dobrej zabawy, a więc nie mogło zabraknąć gier planszowych, rozwiązywania zagadek, układania puzzli, a także kreatywnych, feryjnych wymyślanek, które były obrazem dziecięcej fantazji.

W czasie biblioferii zorganizowano także Dzień Babci i Dziadka oraz Dzień Kubusia Puchatka. Oj działo się!


dodano: 29-01-2020
Tworzenie biżuterii z drutu aluminiowego

Tworzenie biżuterii z drutu aluminiowego

Bransoletki, kolczyki, i ozdobne zawieszki królowały dziś w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. To efekt szkolenia "Tworzenie biżuterii z drutu aluminiowego" jakie zorganizowano dla z myślą o bibliotekarzach bibliotek publicznych powiatu będzińskiego. Zdobyte umiejętności i nowe, barwne inspiracje z pewnością zostaną wykorzystane w działalności kulturalnej i edukacyjnej oferowanej przez biblioteki


więcej informacji

dodano: 28-01-2020
Styczniowy Klub Młodego Odkrywcy

Klub Młodego Odkrywcy

Zapraszamy na styczniowe zajęcia Klubu Młodego Odkrywcy "Na tropie...: piktogramy w zbożu i geoglify", które odbędą się 30 stycznia o godzinie 16.00 w oddziale dla dzieci i młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie


dodano: 28-01-2020
Przystanek Będzin Jana Artymowicza

Przystanek Będzin Jana Artymowicza

Świat przyrody, czasem tej przez wielu ludzi obojętnie mijanej w codziennej wędrówce, jest wielką inspiracją twórczą Jana Artymowicza, artysty którego prace już od 7 lutego będzie prezentować Filia nr 3 - Dworzec Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Autor wystawy "Przystanek Będzin" pochodzi z Nowej Soli, ale jak podkreśla, jego miejscem na ziemi stał się Będzin, w którym mieszka z rodziną, w którym pracował zawodowo, i w którym powstają jego obrazy. Maluje od dawna, ale dopiero od kilku lat prezentuje prace na wystawach i konkursach. Debiutował w 2015 roku wystawą "Pastelowo" w MDK "Andaluzja" w Piekarach Śląskich. Potem były kolejne ekspozycje w Katowicach, Mikołowie, Sosnowcu. W 2019 roku zakwalifikowała się do wystawy prezentującej najlepszych artystów uczestniczących w 25. Ogólnopolski Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka. Pan Jan Artymowicz jest również laureatem wyróżnienia oraz nagrody publiczności IX Przeglądu Sztuki Nieprofesjonalnej, który odbył się w 2016 roku w Mikołowie. Jego obrazy czerpią z przyrody i krajobrazu, których najwięcej wśród twórczości artysty. Ale Jan Artymowicz obok pejzaży i kwiatów, nie boi się także architektury czy abstrakcji. Niektóre jego prace powstają pod wpływem innej pasji, jaką jest fotografia utrwalająca piękno Górnego Śląska, Małopolski i Opolszczyzny. Od dwóch lat Jan Artymowicz jest aktywnym członkiem Grupy Malarskiej Zawodzie działającej przy MDK Katowice-Zawodzie, prowadzonej pod kierunkiem Aldony Adamskiej - Dziuby.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 7 lutego o godzinie 17.30 w Filii nr 3 Dworzec (plac Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3) będzińskiej biblioteki. Zapraszamy. Wstęp wolny


dodano: 27-01-2020
Zajęcia Latem - Zajęcia Zimą

Zajęcia Latem - Zajęcia Zimą

W Fili nr 1 Ksawera Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbyły się w dniu 24 stycznia zajęcia edukacyjne z przedszkolakami pod tytułem: "Zajęcia Latem - Zajęcia Zimą".

Dzieci z przedszkola nr 6 w Będzinie miały okazje wykazać się wiedzą i odpowiadać prawda czy fałsz na postawione im pytania. Pokazane obrazki przedstawiały dzieci wykonujące różne zabawy na świeżym powietrzu. Zadaniem przedszkolaków było dopasować wylosowane tematycznie ujęcia gier i zabaw do zajęć w odpowiedniej porze roku. Przeczytana bajka "Kicia Kocia. Zima" Anity Głowińskiej doskonale pomogła dzieciom dobrać obrazki do lata i zimy. Celem spotkania było pogłębianie wiedzy najmłodszych na temat białej zimy, której ciągle brak za oknem oraz rozwijanie nawyków czytelniczych.


więcej informacji

dodano: 25-01-2020
Zimowy świat

Zimowy świat

Oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie. Tematem ostatniego spotkania zorganizowanego w ramach Biblioferii były lodowe krainy: Arktyka i Antarktyda. W ramach zajęć zostali dzieciom przedstawieni mieszkańcy Grenlandii - Inuici, których życie pod pewnymi względami różni się od naszego. Jakie przysmaki lubią inuickie dzieci, czy chodzą na polowania, jak spędzają wolny czas i dlaczego mogą robić to co chcą - na te i inne pytania uczestnicy znaleźli odpowiedzi wysłuchując ciekawostek. Elementem edukacyjnym było również oglądanie map znajdujących się w książce Aleksandry i Daniela Mizielińskich pt. "Mapy". Część praktyczna pozwoliła uczestnikom na złożenie dwóch map w formie puzzli, a także rozwiązywanie zagadek dotyczących tego jaki biegun zamieszkują poszczególne zwierzęta ze zdjęć


więcej informacji

dodano: 25-01-2020
Aniołkowe Granie w Będzinie

Aniołkowe granie w Będzinie

Do 28 stycznia można dołączyć do Aniołkowego Grania. Wszystkie środki higieny osobistej, które zostaną ofiarowane dzieciom z Domu Dziecka w Sarnowie, Przedszkole Miejskie nr 11 w Będzinie, organizator akcji, przekaże podczas koncertu charytatywnego. Koncert odbędzie się 30 stycznia w będzińskiej bibliotece, do której także można dostarczać potrzebne dzieciom pasty do zębów, szczoteczki, balsamy, kremy do twarzy i rąk, szampony itp.


dodano: 25-01-2020
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6  7  8  9 10  11  12  » 

Ilość aktualności w bazie: 78

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.