przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Biblioferie - ciąg dalszy

Biblioferie - ciąg dalszy

Uczestnicy biblioferii, do których dołączyły dziś dzieci z półkolonii organizowanych przez Ośrodek Sportowy "Orion" podjęli wyzwanie i rywalizowali ze sobą o zdobycie pierwszego miejsca w grze "Dixit:odyseja". Ta fantastyczna gra stworzona została przez Jeana-Louisa Roubira. Liczą się w niej wyobraźnia, spostrzegawczość i umiejętność kojarzenia. Gra jest świetną okazją do spotkania, może w niej uczestniczyć aż 12 graczy. Wykorzystaną podczas zajęć grę, oraz wiele innych można wypożyczyć w Oddziale dla dzieci i młodzieży, aby pograć w gronie rodziny i przyjaciół.


więcej informacji

dodano: 23-01-2020
Aniołkowe Granie

Aniołkowe granie

Aniołkowe Granie to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych.

W Będzinie do tej akcji włączyła się ochoczo społeczność Przedszkola Miejskiego nr 11 w Będzinie. Do swych działań zaprosiła również będzińską bibliotekę, w której 30 stycznia o godzinie 16.30 odbędzie się koncert podsumowujący akcję "Aniołkowe Granie". W tym dniu zostaną również przekazane do Domu Dziecka im. Św. Dominika Savio w Sarnowie wszystkie zebrane artykuły higieniczne (mydła w płynie, żele do rąk, kremy do rąk i twarzy, pasty do zębów, itp.), na które czekają dzieci.

Apelujemy do wielkich serc mieszkańców Będzina, które już wielokrotnie pokazały swoją hojność, o przyłączenie się do "Aniołkowego grania". Zakupione rzeczy można przekazać do 28 stycznia do siedziby Przedszkola Miejskiego nr 11 w Będzinie (Podłosie) lub do siedziby głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Zapraszamy również na koncert, podczas którego zaprezentowane zostaną talenty dzieci z Przedszkola nr 11, akrobatyczne popisy Lenki i muzyczne podróże Amelii Piwowarczyk z Prywatnej Szkoły Muzycznej w Sosnowcu.

Będzie z nami również 20 Gromada Zuchowa "ISKIERKI" z Sosnowa oraz grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu.

Za każdą okazany promyk wsparcia dla dzieci już teraz serdecznie wszystkim dziękujemy


dodano: 27-01-2020
Zmiana godzin otwarcia

Zmiana godzin otwarcia fili 28 sycznia od 12 do 15


dodano: 20-01-2020
Kolejne spotkanie pod hasłem "Zima w książkach dla dzieci"

Zima w książkach dla dzieci

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie odwiedziły dziś Oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy. Uczestnicy zajęć zapoznali się z książką "O zimie" Gorel Kristiny Naslund i Kristiny Digman, która stała się inspiracją do rozmowy i wymiany zimowych doświadczeń. Książka Adama Wajraka "Zima", należąca do cyklu "Przewodnik prawdziwych tropicieli" w doskonały sposób przedstawia obraz zimowej przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się z niej, jak się przygotować i co warto wiedzieć podczas tropienia śladów zwierząt, gdy las pokryty jest śniegiem. Wspólnie udało się znaleźć wiele walorów zimy, a każdy z osobna miał okazję powiedzieć, co w zimie lubi najbardziej. Dzieci wykonały bałwanki, aby pamiętać o zimowych symbolach, nawet gdy brakuje śniegu za oknem


więcej informacji

dodano: 20-01-2020
Zima w książkach dla dzieci

Zima w książkach dla dzieci

Mamy zimę, tylko śniegu brak. A gdy go niem ma to jak tu zjechać na sankach, ulepić bałwana, porzucać się śnieżkami? Antidotum na to można znaleźć w książkach, które dzięki zawartym w nich historiom uruchomią nie jedne pokłady wyobraźni. I w taką wycieczkę zabrała dzieci będzińska biblioteka organizując zajęcia "Zima w książkach". Jej uczestnicy, dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego nr 1 w Będzinie słuchając opowieści o zimie nie tylko wspaniale się bawili, ale również dowiadywali ciekawych rzeczy. Z pewnością przedszkolaki wiedzą już jak zimę spędzają zwierzęta, i jak można je dokarmiać by im nie zrobić krzywdy. Za sprawą perypetii lubianego Reksia wiedzą, jak zachowywać się na lodowisku, by bezpiecznie i przyjemnie korzystać z tej formy zimowej atrakcji. Były oczywiście zimowe zagadki i rebusy, dużo śmiechu wywołanego przygodami perliczek z wiersza Katarzyny Marciniak i kreatywna zabawa "ulepimy dziś bałwana". Był filc, bibuła i wata, które doskonale spisały się w roli artystycznego śniegu.


więcej informacji

dodano: 17-01-2020
Zrób to sam, czyli idea DIY i dzieci

Zrób to sam, czyli idea DIY i dzieci

Biblioferie w będzińskiej książnicy to twórcze i niezwykle satysfakcjonujące dla dzieci zajęcia. Tak było z pewnością podczas warsztatów tworzenia śniegowych kul, które zorganizowali bibliotekarze oddziału dla dzieci i młodzieży. Prowadzone w myśl idei DIY związanej z samodzielnym i niekomercyjnym wykonywaniem na potrzeby własne różnych prac warsztaty, pozwoliły młodym uczestnikom na spróbowanie własnych sił w tworzeniu ozdoby z namiastką zimy. Do przygotowania śniegowych kul wcale nie był potrzebny śnieg. Wystarczył słoik, brokat, woda, gliceryna, figurka stanowiąca element ozdobny oraz chęci do tworzenia. Powstały fantazyjne i kolorowe kule, które zadowolone dzieci, czytelnicy biblioteki oraz goście z Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Będzinie, zabrały do domu.


więcej informacji

dodano: 17-01-2020
Podróż w przeszłość czyli dawka historii dla dzieci

Podróż w przeszłość czyli dawka historii dla dzieci

Współczesne pokolenia dzieci i młodzieży o tym, jak wyglądał świat ich pradziadków, dziadków i rodziców dowiadują się z książek, programów telewizyjnych lub rodzinnych opowieści. A ponieważ były to czasy odmienne od dzisiejszych oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy postanowił zaprosić uczestników ferii zimowych do odbycia niecodziennej podróży historycznej w przeszłość.

Z pomocą przyszły jak zwykle książki, które są nieocenionym skarbem wiedzy. Można się z nich np. dowiedzieć czym były i jak wyglądały kartki, które uprawniały do zakupu ściśle określonych ilości wyznaczonych towarów, najczęściej żywnościowych, jak wyglądał szkolny strój uczniowski, tzw. mundurek, przybory i szkolne zeszyty. Świat bez ogólnie dostępnych słodyczy, telefonów i komputerów czy choćby telewizorów został przyjęty przez młode pokolenie z wielkim niedowierzaniem. No bo jak tu się bawić czy kontaktować ze znajomymi bez najnowszych narzędzi technologicznych, jak spędzać wolny czas bez gier komputerowych i oglądania telewizji? Okazuje się że można. Wystarczy druga osoba, koleżanka lub kolega, z którymi warto porozmawiać o ciekawym filmie czy przeczytanej ostatnio książce, pograć w piłkę, grać w klasy, skakać na skakance, okupować osiedlowy trzepak, pomóc starszym sąsiadom lub zupełnie nie robić nic, co czasem bywa najprzyjemniejsze.

Dzięki uprzejmości pasjonata zbierającego rzeczy z dawnych lat uczestnicy zajęć poznali kilka przedmiotów codziennego użytku z epoki PRL-u. Stary adapter i płyta winylowa pozwoliły wysłuchać krótkiej bajki, a poziom hałasu, który wzrósł, gdy uruchomiona została suszarka do włosów wypłoszył wszystkie drzemiące w dzieciach zdziwienia i niedowierzania na tyle, że chętnie zagrały w niezwykle popularne dawniej bierki oraz we współczesną grę Reinera Knizia "Pan tu nie stał!", która inspirowana jest historią.


więcej informacji

dodano: 15-01-2020
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5  6 7  » 

Ilość aktualności w bazie: 49

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.