przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Wielka Zbiórka Książek 2020

Wielka Zbiórka Książek 2020

Wielka Zbiórka Książek 2020 to już kolejna edycja corocznej ogólnopolskiej kampanii społecznej zainicjowanej przez Fundację Zaczytani.org z Wrocławia. W tym roku do akcji zbierania książek przyłączyła się również Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie. Od 8 września do 11 października mieszkańcy naszego miasta i powiatu odwiedzali zorganizowany w bibliotece głównej oraz filii nr 2 (Warpie) punkt zbiórki książek, przynosząc wydawnictwa dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zebrane w będzińskiej książnicy książki, w ilości 920 publikacji, zostały przekazane do magazynu Fundacji Zaczytani org. i już niedługo trafią do jednej z Zaczytanych Bibliotek, które fundacja otwiera w szpitalach i innych placówkach pomocowych.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję akcji. Dzięki Państwu powstaną kolejne magiczne miejsca, w placówkach, w których potrzeba bardzo dużo pozytywnej energii, życzliwości i motywacji do działań w drodze po zdrowie. Serdeczne podziękowania kierujemy do społeczności uczniowskiej szkół podstawowych w Wojkowicach, Grodźcu, Łagiszy oraz Dąbrowie Górniczej, które bardzo aktywnie włączyły się do kampanii społecznej.


więcej informacji

dodano: 19-10-2020
Dzień Nauczyciela

Życzenia


dodano: 14-10-2020
Instagram w bibliotece

Instagram w bibliotece

"Wykorzystanie serwisu Instagram w bibliotece" było przedmiotem październikowego szkolenia adresowanego do bibliotekarzy bibliotek samorządowych Powiatu Będzińskiego. Komunikacja to narzędzie, z którego korzystamy wszyscy w codziennym życiu, a ostatnio coraz częściej internet i elektroniczne media społecznościowe są formą podtrzymania kontaktu z odbiorcami z których korzystają bibliotekarze. O zasadach dotyczących budowania m.in. długotrwałych relacji z użytkownikami mówiła Anna Fitrzyk, kulturoznawca i brokerka informacji, z zawodu bibliotekarz pracujący w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, z zamiłowania blogerka i konsultantka modowa prowadząca od lipca 2012 roku bloga o modzie. Pani Anna na spotkaniu zorganizowanym przez będzińską książnicę przybliżyła bibliotekarzom czym jest Istagram i jakie są jego możliwości, jak założyć profil na Istagramie, na co warto zwrócić uwagę pracując na Istagramie, i w jaki sposób wykorzystywać go w komunikacji z użtkownikami, by skutecznie pozyskiwać nowych odbiorców. Ponieważ Istagram to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji zdjęć oraz filmów, podczas szkolenia został omówiony także sposób w jaki najlepiej wykonywać i obrabiać fotografie przeznaczone do wykorzystania na Istagramie.


więcej informacji

dodano: 13-10-2020
Spotkanie z Wombatem Maksymilianem

Spotkanie z Wombatem Maksymilianem

Mieliśmy dziś ogromną przyjemność gościć znakomitego twórcę książek dla dzieci - Pana Marcina Kozioła. Było to spotkanie inne niż dotychczas. Połączyliśmy się za pośrednictwem internetu. Nie przeszkodziło nam to jednak stworzyć wspaniałej atmosfery. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie odwiedziły dziś naszą bibliotekę, aby spotkać się z autorem oraz bohaterem jego książek - Wombatem Maksymilianem. Uczestnikami spotkania były także dzieci z Przedszkola nr 10, oraz uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. To właśnie w ramach naszego klubu udało się zorganizować dzisiejsze spotkanie. Pan Marcin Kozioł jest pisarzem, podróżnikiem i bardzo ciekawym człowiekiem. Widać to doskonale w książkach przez niego napisanych. Pasja do zagranicznych przygód odzwierciedla się w książkach "Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smok", "Wombat Maksymilian na dachu świata" oraz "Wombat Maksymilian i rodzina w tarapatach". Poznaliśmy jak żyją prawdziwe wombaty, jakie są, co jedzą i jak wyglądają od malca do dorosłego osobnika. Książkowy zwierzak to podróżnik, który w książkach przedstawia ciekawostki z odległych stron świata. Seria książek o Wombacie Maksymilianie otrzymała w 2016 roku Nagrodę Magellana za najlepszą książkę podróżniczą. Zapraszamy do biblioteki, gdzie oferujemy naszym Czytelnikom książki tego wyjątkowego pisarza.


więcej informacji

dodano: 07-10-2020
Filia nr 9 Podłosie nieczynna do odwołania

Filia nr 9 Podłosie nieczynna do odwołania

dodano: 29-09-2020
Pełna miska dla schroniska

Plakat zbiórki

Zapraszamy Czytelników naszej książnicy oraz wszystkich wrażliwych na los bezdomnych zwierząt do udziału w kolejnej edycji akcji społecznej "Pełna miska dla schroniska". Zbieramy karme oraz akcesoria niezbędne do opieki podczas jesiennych i zimych dni, dla podopiecznych sosnowieckiego schroniska oraz opiekującego się wolnożyjącymi kotami Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "W imieniu Zwierząt" z Będzina. Wiemy, że na Państwa wrażliwość, troskę i miłość do skrzywdzonych już kiedyś przez człowieka zwierząt można liczyć. Swoje wielkie serce pokazaliście już wielokrotnie


dodano: 30-09-2020
Biblioteka bezglutenowa

Biblioteka bezglutenu

Na półkach będzińskiej książnicy znajduje się wiele książek. Jednak zdrowie naszych czytelników jest dla nas zarówno ważne jak księgozbiory. Dlatego też Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, bez wahania, wzięła udział w konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmy Good Books. Nagrodą oczywiście były książki edukujące dzieci i dorosłych na temat alergii pokarmowych. Nasi bibliotekarze podjęli się wyzwania, które polegało na napisaniu krótkiego wiersza o tematyce bezglutenowej. Jak widać na zdjęciach książki już dotarły do będzińskiej książnicy i wkrótce będą dostępne dla czytelników. A do tego czasu, by skrócić czekanie, pozostaje nam podzielić się konkursowym wierszem:

Kukurydza, proso, gryka

Tego gluten się nie tyka

Amarantus, owies, ryż

Tam glutenu nie ma gdyż

Z białkiem się nie dogadały

Takim co pszenice miały

Jęczmień, żyto, także kasze

Oraz inne zboża nasze

Więc gdy gluten ci zaszkodzi

To czujna dieta życie osłodzi.

Pozdrawiamy


więcej informacji

dodano: 02-10-2020
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4  5 6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  » 

Ilość aktualności w bazie: 145

Archiwum: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.