przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacje na temat dofinansowania projektu Mediateki
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Wielka Zbiórka Książek 2020

Wielka Zbiórka Książek 2020

Wielka Zbiórka Książek 2020 to już kolejna edycja corocznej ogólnopolskiej kampanii społecznej zainicjowanej przez Fundację Zaczytani.org z Wrocławia. W tym roku do akcji zbierania książek przyłączyła się również Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie. Od 8 września do 11 października mieszkańcy naszego miasta i powiatu odwiedzali zorganizowany w bibliotece głównej oraz filii nr 2 (Warpie) punkt zbiórki książek, przynosząc wydawnictwa dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Zebrane w będzińskiej książnicy książki, w ilości 920 publikacji, zostały przekazane do magazynu Fundacji Zaczytani org. i już niedługo trafią do jednej z Zaczytanych Bibliotek, które fundacja otwiera w szpitalach i innych placówkach pomocowych.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję akcji. Dzięki Państwu powstaną kolejne magiczne miejsca, w placówkach, w których potrzeba bardzo dużo pozytywnej energii, życzliwości i motywacji do działań w drodze po zdrowie. Serdeczne podziękowania kierujemy do społeczności uczniowskiej szkół podstawowych w Wojkowicach, Grodźcu, Łagiszy oraz Dąbrowie Górniczej, które bardzo aktywnie włączyły się do kampanii społecznej.


więcej informacji

dodano: 19-10-2020
Dzień Nauczyciela

Życzenia


dodano: 14-10-2020
Instagram w bibliotece

Instagram w bibliotece

"Wykorzystanie serwisu Instagram w bibliotece" było przedmiotem październikowego szkolenia adresowanego do bibliotekarzy bibliotek samorządowych Powiatu Będzińskiego. Komunikacja to narzędzie, z którego korzystamy wszyscy w codziennym życiu, a ostatnio coraz częściej internet i elektroniczne media społecznościowe są formą podtrzymania kontaktu z odbiorcami z których korzystają bibliotekarze. O zasadach dotyczących budowania m.in. długotrwałych relacji z użytkownikami mówiła Anna Fitrzyk, kulturoznawca i brokerka informacji, z zawodu bibliotekarz pracujący w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, z zamiłowania blogerka i konsultantka modowa prowadząca od lipca 2012 roku bloga o modzie. Pani Anna na spotkaniu zorganizowanym przez będzińską książnicę przybliżyła bibliotekarzom czym jest Istagram i jakie są jego możliwości, jak założyć profil na Istagramie, na co warto zwrócić uwagę pracując na Istagramie, i w jaki sposób wykorzystywać go w komunikacji z użtkownikami, by skutecznie pozyskiwać nowych odbiorców. Ponieważ Istagram to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji zdjęć oraz filmów, podczas szkolenia został omówiony także sposób w jaki najlepiej wykonywać i obrabiać fotografie przeznaczone do wykorzystania na Istagramie.


więcej informacji

dodano: 13-10-2020
Spotkanie z Wombatem Maksymilianem

Spotkanie z Wombatem Maksymilianem

Mieliśmy dziś ogromną przyjemność gościć znakomitego twórcę książek dla dzieci - Pana Marcina Kozioła. Było to spotkanie inne niż dotychczas. Połączyliśmy się za pośrednictwem internetu. Nie przeszkodziło nam to jednak stworzyć wspaniałej atmosfery. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Będzinie odwiedziły dziś naszą bibliotekę, aby spotkać się z autorem oraz bohaterem jego książek - Wombatem Maksymilianem. Uczestnikami spotkania były także dzieci z Przedszkola nr 10, oraz uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. To właśnie w ramach naszego klubu udało się zorganizować dzisiejsze spotkanie. Pan Marcin Kozioł jest pisarzem, podróżnikiem i bardzo ciekawym człowiekiem. Widać to doskonale w książkach przez niego napisanych. Pasja do zagranicznych przygód odzwierciedla się w książkach "Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smok", "Wombat Maksymilian na dachu świata" oraz "Wombat Maksymilian i rodzina w tarapatach". Poznaliśmy jak żyją prawdziwe wombaty, jakie są, co jedzą i jak wyglądają od malca do dorosłego osobnika. Książkowy zwierzak to podróżnik, który w książkach przedstawia ciekawostki z odległych stron świata. Seria książek o Wombacie Maksymilianie otrzymała w 2016 roku Nagrodę Magellana za najlepszą książkę podróżniczą. Zapraszamy do biblioteki, gdzie oferujemy naszym Czytelnikom książki tego wyjątkowego pisarza.


więcej informacji

dodano: 07-10-2020
Filia nr 9 Podłosie nieczynna do odwołania

Filia nr 9 Podłosie nieczynna do odwołania

dodano: 29-09-2020
Pełna miska dla schroniska

Plakat zbiórki

Zapraszamy Czytelników naszej książnicy oraz wszystkich wrażliwych na los bezdomnych zwierząt do udziału w kolejnej edycji akcji społecznej "Pełna miska dla schroniska". Zbieramy karme oraz akcesoria niezbędne do opieki podczas jesiennych i zimych dni, dla podopiecznych sosnowieckiego schroniska oraz opiekującego się wolnożyjącymi kotami Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "W imieniu Zwierząt" z Będzina. Wiemy, że na Państwa wrażliwość, troskę i miłość do skrzywdzonych już kiedyś przez człowieka zwierząt można liczyć. Swoje wielkie serce pokazaliście już wielokrotnie


dodano: 30-09-2020
Biblioteka bezglutenowa

Biblioteka bezglutenu

Na półkach będzińskiej książnicy znajduje się wiele książek. Jednak zdrowie naszych czytelników jest dla nas zarówno ważne jak księgozbiory. Dlatego też Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie, bez wahania, wzięła udział w konkursie organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmy Good Books. Nagrodą oczywiście były książki edukujące dzieci i dorosłych na temat alergii pokarmowych. Nasi bibliotekarze podjęli się wyzwania, które polegało na napisaniu krótkiego wiersza o tematyce bezglutenowej. Jak widać na zdjęciach książki już dotarły do będzińskiej książnicy i wkrótce będą dostępne dla czytelników. A do tego czasu, by skrócić czekanie, pozostaje nam podzielić się konkursowym wierszem:

Kukurydza, proso, gryka

Tego gluten się nie tyka

Amarantus, owies, ryż

Tam glutenu nie ma gdyż

Z białkiem się nie dogadały

Takim co pszenice miały

Jęczmień, żyto, także kasze

Oraz inne zboża nasze

Więc gdy gluten ci zaszkodzi

To czujna dieta życie osłodzi.

Pozdrawiamy


więcej informacji

dodano: 02-10-2020
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  » 

Ilość aktualności w bazie: 138

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.