przejdź do treści
Start Biblioteka Imprezy Ludzie regionu Przejście do strony zewnętrznej Katalog zbiorów biblioteki Nowości

Szukaj w bibliotece:

Wpisz autora lub tytuł i wyszukaj książkę w naszej bibliotece.
Przejście do strony zewnętrznej Serwis miasta Będzin
Przejście do strony zewnętrznej Aktualności Będzińskie
Przejście do strony zewnętrznej  Serwis starostwa
Przejście do strony zewnętrznej Wydarzenia Powiatu Będzińskiego
Stowarzyszenie Filary Kultury
Informacja o programie Kraszewski Komputery dla bibliotek
Informacja o programie Narodowy program rozwoju czytelnictwa
Przejście do strony zewnętrznej Biblioteka Narodowa
Informacja o książkach dla osób niewidomych i niedowidzących Czytak
Informacja o programie Akademia Orange dla bibliotek
Przejście do strony zewnętrznej Facebook
Informacja o projekcie IBUK Libra
Przejście do strony zewnętrznej Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Przejście do strony zewnętrznej Powiatowy Informator Kulturalny
Dokument PDF Przewodnik po życiu w Fife Szkocja biblioteka
Informacje o programie Cała Polska Czyta Dzieciom
BIP
Informacja o projekcie Bank Podręczników
Przejście do strony zewnętrznej pitax.pl Banner umieszczony w związku z otrzymaniem bezpłatnego magazynu Chidusz

Będzińska Linia Czasu

Będzińska Linia Czasu

Zapraszamy do zwiedzania wystawy prezentowanej w Czytelni Głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie. Tym razem w cyklu "Będzińska Linia Czasu" można przyjrzeć się historii miasta zapisanej w otaczających nas budynkach. Codziennie widzimy budowę nowego obiektu, jakim jest Hala Widowiskowo-Sportowa. Zanim jednak budowa zostanie ukończona, a obiekt oddany do użytku można czerpać sportową radość korzystając z bogatej oferty Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na spacer do tego obiektu, tyle że historyczny, zaprasza biblioteka, w której prezentowane są materiały z czasów jego budowy oraz początków działalności. Zdjęcia, foldery i plakaty pochodzą ze zbiorów Pracowni Dokumentów Życia Społecznego biblioteki. Z wystawą można zapoznać się do końca sierpnia, w godzinach otwarcia biblioteki. Zapraszamy


więcej informacji

dodano: 10-07-2020
Zrób to z nami bibliotekarzami

Zrób to z nami bibliotekarzami

Do krainy ciekawych pomysłów najmłodszych mieszkańców królewskiego Będzina zaprosił 7 lipca oddział dla dzieci i młodzieży będzińskiej książnicy. Tematem spotkania była gąsienica i jej ciekawe życie. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się kto to jest gąsienica, jakie są stadia jej życia, co z niej wyrasta, dlaczego jest tak bardzo głodna i jaką rolę odgrywa w życiu człowieka. Dzieci wcieliły się również w rolę detektywa poszukując zależności śliny gąsienicy z jedwabiem. Wszak jedwabna sukienka od słynnego gąsienicowego projektanta to twór znany od dawien dawna. Jednak, aby przełamać osobliwą i często wywołującą dreszcze aparycję gąsienicy, uczestnicy zajęć przygotowali swoją własną wersję stworzonka. Znana z bibliotecznego internetowego cyklu "Zrób to z nami bibliotekarzami" bardzo głodna gąsienica idealnie wpasowała się w tematykę zajęć. Wesołe gąsieniczki zagoszczą teraz również w domach zadowolonych dzieci.


więcej informacji

dodano: 10-07-2020
Lipcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki

Po długiej przerwie wznowił działalność Dyskusyjny Klub Książki. 02.07.2020r. spotkaliśmy się w Filii nr 3 Dworzec, by rozmawiać na temat "Pasażera 23" Sebastiana Fitzka.

Autor w swoim thrillerze podejmuje wątek samobójstw na wielkich statkach wycieczkowych. Oczywiści okazuje się, że to nie jedyna mroczna tajemnica, którą kryją statki-miasta. Większość bohaterów scharakteryzowana jest dość pobieżnie, ale za to mamy cała galerię różnorodnych postaci. Główny bohater Martin Schwartz to śledczy, którego boleśnie doświadczyło życie. W rozwiązaniu zagadki tajemniczych śmierci pomaga mu lekarka i nawiedzona starsza pani. Akcja "Pasażera 23" prowadzona jest w taki sposób, że podczas czytania cały czas czuje się napięcie.

Jednak łatwo zauważyć,że początek thrillera Fitzek bardziej dopracował, natomiast końcówka choć zaskakująca, to w pewnych momentach jest trochę nielogiczna.

Klubowicze określili "Pasażera 23" jako brutalny, budzący grozę, zaskakujący thriller.


więcej informacji

dodano: 10-07-2020
Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki

Mała książka - wielki człowiek

"Mała książka - wielki człowiek" - to ogólnopolska kampania mająca na celu zachęcenie rodziców do dowiedzania biblioteki i czytania razem z dzieckiem. Dzieci w wieku przedszkolnym otrzymują w prezencie Wyprawkę Czytelniczą - książkę "Pierwsze czytanki dla ...", która jest ciekawym i pięknie wydanym zbiorem utworów dla najmłodszych. Wybrano do niej niezwykle wartościowe teksty polskich twórców, pozycje zarówno współczesne, jak i klasyczne. Ponadto uczestnik projektu dostaje Kartę Małego Czytelnika na którą zbiera naklejki. Każdy komu uda się zebrać komplet otrzymuje imienny dyplom świadczący o jego aktywności politycznej. Dzięki akcji dzieci poznają bibliotekę, różnorodność i bogactwo księgozbioru uczestnicząc od najmłodszych lat w życiu kulturalnym. Dla rodziców została przygotowana broszura informacyjna "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki". Można w niej przeczytać o wielkiej roli, jaką odgrywa czytanie w rozwoju dziecka, zaczerpnąć wielu porad i inspiracji. Zapraszamy zatem do będzińskiej książnicy


więcej informacji

dodano: 10-07-2020
Dzień Dziecka

Życzenia z okazji dnia dziecka


dodano: 01-06-2020
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Zapowiedź Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Wielkie święto czytania dzieciom zbliża się wielkimi krokami. Jednak w tym roku nie będzie to jedynie święto książki, ale również zwierząt, tych małych i dużych, domowych i dzikich.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przeprowadzana przez Fundację "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" odbędzie się pod hasłem "Cała Polska czyta o zwierzętach" . Z tej okazji Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie zaproponuje małym czytelnikom internetowe czytanie utworów literackich poświęconych zwierzętom oraz zaprosi do zabawy w rozwiązywanie zagadek.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebooku oraz strony internetowej od 30 maja do 7 czerwca o godzinie 11.00. Szczegóły już wkrótce.


dodano: 27-05-2020
Dzień Matki

Życzenia dla wszystkich mam


dodano: 26-05-2020
Starsze wiadomości: « 1  2  3  4 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  » 

Ilość aktualności w bazie: 112

Archiwum: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005

  • zak
  • OIN
  • BatProfi
  • Kaufland
  • MPWIK
  • Społem
  • Enion
Start | Biblioteka | Nowości | Imprezy | Ludzie regionu | Kontakt| Katalog| Bibliografia regionalna

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prowadzenia statystyki odwiedzin. Korzystamy z oprogramowania Google Analytics.